Վարչապետը պահանջել է կոշտ գտնվել ոստիկանների պահանջն արհամարհող քաղաքացիների նկատմամբ, գործել կտրուկ և չոր. Մանե Գևորգյան
05/06/2020 15:22
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ վարչապետը պահանջել է կոշտ գտնվել ոստիկանների պահանջն արհամարհող քաղաքացիների նկատմամբ։
«Սիրելի հայրենակիցներ, հարգելի լրագրողներ, Հայաստանում կորոնավիրուսի տարածման տեմպերը շարունակում են մնալ մտահոգիչ։ Որպես իրավապահ մարմին՝ ՀՀ ոստիկանությունը պարտավոր է հետևել հակահամաճարակային կանոնների պահպանմանը։
Բոլոր այն քաղաքացիները, ովքեր չեն պահպանում դրանք, վտանգում են ոչ միայն իրենց, այլ նաև այլոց կյանքն ու առողջությունը։ Նման դեպքերում ոստիկանությունը պարտավոր է նախ հորդորել պահպանել կանոնները, իսկ ոստիկանների պահանջի նկատմամբ ակնհայտ արհամարանքի դեպքում նաև կիրառել համաչափ ուժ։
Վարչապետն արդեն իսկ պահանջել է ոստիկանությունից կոշտ գտնվել իրենց պահանջը արհամարհող քաղաքացիների նկատմամբ։ Նման դեպքերում ոստիկանությունն իրավունք ունի գործել կտրուկ և չոր։
Խուսափելու համար նման սցենարից, կոչ ենք անում ենթարկվել հակահամաճարակային կանոններին և ոստիկանների պահանջներին», - գրել է Մանե Գևորգյանը։

Премьер потребовал проявлять строгость к игнорирующим требования полицейских гражданам – Мане Геворкян
05/06/2020 17:42
Пресс-секретарь премьер-министра Никола Пашиняна Мане Геворкян сообщила на своей странице в Facebook, что премьер-министр потребовал проявлять строгость к игнорирующим требования полицейских гражданам.
«Дорогие соотечественники, уважаемые журналисты, темпы распространения коронавируса в Армении продолжают оставаться тревожными. Как правоохранительный орган, полиция Армении, обязана следить за порядком, в том числе и за соблюдением требований комендатуры.
Все те граждане, которые не соблюдают их, ставят под угрозу не только свое здоровье и жизнь, но также здоровье и жизнь других людей. В таких случаях полиция обязана сначала всего призвать к соблюдению правил, а в случае явного пренебрежения к требованию полиции, применить соразмерную силу.
Премьер-министр уже потребовал от полиции проявлять строгость к гражданам, игнорирующим их требование. В подобных случаях полиция имеет право действовать резко и жестко.
Во избежание таких сценариев, призываем всех подчиняться противоэпидемиологическим правилам и требованиям полиции», - написала Мане Геворкян.