Դավիթ Անանյանը որոշել է ինքը հեռանա, քան վարչապետի հորդորով հեռացնի արդյունավետ կադրերից մեկին
Պետական եկամուտների կոմիտեից վստահեցնում են՝ աշխատանքից ազատման դիմում գրած ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանի ու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև մասնագիտական պրոֆեսիոնալ դաշտում որևէ խնդիր չի եղել:
«Տարաձայնությունը եղել է բացառապես աշխատանքային բնույթի՝ կապված կադրային խնդրի հետ: Պարոն Անանյանը նախընտրել է ինքը հեռանալ, քան թե հեռացնի ոլորտում երկարամյա փորձ ունեցող արդյունավետ կադրերից մեկին», - Aysor.am-ին ասացին ՊԵԿ լրատվական ծառայությունից։
Հիշեցնենք՝ երեկ Անանյանը հայտարարեց, որ վարչապետին է ներկայացրել աշխատանքից ազատման դիմում։ Անանյանը, սակայն, պատճառների մասին չէր խոսել։
Ըստ մամուլի հրապարակումների՝ ՊԵԿ նախագահի հրաժարականի պատճառը եղել է Արարատյան մաքսատանն արված լուսանկարները, որտեղ պահպանված չէր հակահամաճարակային կանոնները։
«Վարչապետը պահանջել է ՊԵԿ նախագահից աշխատանքից անհապաղ ազատել այդ մաքսատան ղեկավար Մհեր Մարտիրոսյանին։
Սակայն Անանյանը հրաժարվել է կատարել վարչապետի պահանջը՝ դա հիմնավորելով նրանով, որ Մարտիրոսյանը երկարամյա մասնագետ է, իր գործի պրոֆեսիոնալը ու ՊԵԿ նախագահն անարդար ու անիմաստ է համարել մարդկանց կուտակումների համար մաքսային գործի մասնագետին աշխատանքից ազատելը», - գրել էր «Հրապարակ»-ը։

SRC head preferred to leave than to sack an experienced staff member with demand of PM
State Revenue Committee says former head Davit Ananyan and Prime Minister Nikol Pashinyan did not have any issues in the professional field.
“The disagreements were exclusively of working nature, they related to the staff issue. Mr Ananyan decided to leave on his own than to relieve one of efficient staff members having big experience in the field,” SRC press service representative told Aysor.am.
Yesterday Ananyan stated about submitting resignation application but did not unveil the reason of doing it.
According to some media outlets, the reason was the photos of Ararat customs office where the anti-epidemic rules were not maintained.
“In the comment to the photo the prime minister demanded that SRC head sacks the head of the customs office Mher Martirosyan. But Ananyan refused to do it, saying that Martirosyan is an experienced specialist, professional and considered relieving him from post for people’s gathering unfair and senseless,” Hraparak wrote earlier.