Դավիթ Անանյանը որոշել է ինքը հեռանա, քան վարչապետի հորդորով հեռացնի արդյունավետ կադրերից մեկին
Պետական եկամուտների կոմիտեից վստահեցնում են՝ աշխատանքից ազատման դիմում գրած ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանի ու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև մասնագիտական պրոֆեսիոնալ դաշտում որևէ խնդիր չի եղել:
«Տարաձայնությունը եղել է բացառապես աշխատանքային բնույթի՝ կապված կադրային խնդրի հետ: Պարոն Անանյանը նախընտրել է ինքը հեռանալ, քան թե հեռացնի ոլորտում երկարամյա փորձ ունեցող արդյունավետ կադրերից մեկին», - Aysor.am-ին ասացին ՊԵԿ լրատվական ծառայությունից։
Հիշեցնենք՝ երեկ Անանյանը հայտարարեց, որ վարչապետին է ներկայացրել աշխատանքից ազատման դիմում։ Անանյանը, սակայն, պատճառների մասին չէր խոսել։
Ըստ մամուլի հրապարակումների՝ ՊԵԿ նախագահի հրաժարականի պատճառը եղել է Արարատյան մաքսատանն արված լուսանկարները, որտեղ պահպանված չէր հակահամաճարակային կանոնները։
«Վարչապետը պահանջել է ՊԵԿ նախագահից աշխատանքից անհապաղ ազատել այդ մաքսատան ղեկավար Մհեր Մարտիրոսյանին։
Սակայն Անանյանը հրաժարվել է կատարել վարչապետի պահանջը՝ դա հիմնավորելով նրանով, որ Մարտիրոսյանը երկարամյա մասնագետ է, իր գործի պրոֆեսիոնալը ու ՊԵԿ նախագահն անարդար ու անիմաստ է համարել մարդկանց կուտակումների համար մաքսային գործի մասնագետին աշխատանքից ազատելը», - գրել էր «Հրապարակ»-ը։

Давид Ананян предпочел уйти сам, чем уволить одного из эффективных кадров по требованию премьера
Комитет государственных доходов заверяет, что между представившим заявление об отставке председателем КГД Давидом Ананяном и премьер-министром Николом Пашиняном нет каких-либо проблем в профессиональном поле.
«Разногласия имеют исключительно рабочий характер и связаны с кадровыми вопросами. Господин Ананян предпочел сам уйти, чем уволить одного из эффективных кадров, с многолетним опытом работы в сфере», - завили Aysor.am в пресс-службе Комитета государственных доходов.
Напомним, вчера председатель Комитета государственных доходов Армении Давид Ананян заявил об уходе с должности. Ананян, однако, не сообщил о причинах отставки.
Согласно публикациям прессы, причиной отставки председателя КГД стали фотографии, сделанные на Араратской региональной таможне, где не соблюдались противоэпидемиологические правила.
«Премьер-министр потребовал, чтобы председатель КГД немедленно уволил с работы руководителя таможни Мгера Мартиросяна.
Однако Давид Ананян отказался выполнить требование премьер-министра, обосновав это тем, что Мартиросян является специалистом с долголетним опытом и профессионалом своего дела. Председатель КГД посчитал несправедливым и бессмысленным увольнение специалиста таможенного дела из-за скопления людей», - пишет «Грапарак».