Մեր հասարակության որակը սրընթաց գահավիժում է և այդ գործընթացին ակտիվորեն նպաստում է երկրի թիվ մեկ դեմքը. իրավապաշտպան
05/06/2020 13:15
Իրավապաշտպան Զառա Հովհաննիսյանը դադարել է հետևել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, քանի որ վերջինիս  հրապարակումները «բամբասանք են հիշեցնում»։
«Ես վաղուց արդեն չեմ հետևում Նիկոլ Փաշինյանի էջին, քանի որ նրա հրապարակումները հաճախ բակի տաղավարային բամբասանք են հիշեցնում։ Բայց վերջին հրապարակումներից մեկը, որը ընկերներիս պատին նկատեցի, տրանսպորտում դիմակ չկրող երիտասարդ կնոջ լուսանկար էր՝ «Անթաքույց գեղեեցկություն» վերտառությամբ։ Նախ, ո՞վ է թույլ տվել վարչապետին անհատական լուսանկարներ տեղադրել իր էջում, թիրախավորել, ծաղրել ու ծանակել կանանց ու աղջիկներին։ Իսկ տվյալ հրապարակման տակ ի հայտ եկած ակնհայտ վիրավորական ու անպատշաճ մեկնաբանություններն ընդհանրապես մարդու արժանապատվության ու անձնական կյանքի նկատմամբ լրջագույն ոտնձգություն են։
Մարդու իրավունքնրի վերաբերյալ նվազագույն գիտելիքներ ու զգայնություն ունենալը քաղաքական գործիչների ու հանրային դիրք զբաղեցնողների համար պարտադիր է, քանի որ նրանք որոշակի մթնոլորտ են ձևավորում երկրում։
Ցավում եմ, որ մեր հասարակության որակը սրընթաց գահավիժում է, և այդ գործընթացին ակտիվորեն նպաստում է երկրի թիվ մեկ դեմքը»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է իրավապաշտպանը։

Наше общество стремительно деградирует и этому процессу активно способствует первое лицо государства – правозащитник
05/06/2020 15:55
Правозащитник Зара Ованнисян уже давно не следит за страницей Никола Пашиняна, поскольку его публикации часто напоминают «дворовые сплетни».
«Я уже давно не слежу за страницей Никола Пашиняна, поскольку его публикации часто напоминают дворовые сплетни. Но одна из последних публикаций, которую я заметила на стене одного из моих друзей, была фотография молодой девушки без маски в транспорте под заголовком "Неприкрытая красота".
Во-первых, кто позволил премьер-министру публиковать личные фотографии на своей странице, превращать женщин и девушек в мишень, высмеивать их. А появившиеся к данному посту очевидно оскорбительные и непристойные комментарии вообще являются серьезным посягательством на достоинство и личную жизнь людей.
Минимальные знания о правах человека и чувствительность для политических деятелей и занимающих общественную должность лиц являются обязательными, поскольку они формируют определенную атмосферу в стране.
Сожалею, что общество стремительно деградирует и этому процессу активно способствует первое лицо государства», - написала на своей странице в Facebook Зара Ованнисян