«Հրապարակ». Առաջիկայում փոփոխություններ կարվեն կառավարության կաբինետում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարության աղբյուրների փոխանցմամբ, այս պահին առնվազն 3-4 դիմում կա Փաշինյանի սեղանին: Լարված իրավիճակը թոթափելու նպատակով, առաջիկայում փոփոխություններ կարվեն կառավարության կաբինետում։ Նշվում են Տիգրան Ավինյանի, Զարուհի Բաթոյանի, ԱԱԾ տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանի, ինչպես նաև Արսեն Թորոսյանի անունները:
Նիկոլ Փաշինյանը, մի կողմից, իր պատվից վեր է համարում դիմումատուներին համոզելը, որ մնան, մյուս կողմից կարծում է, որ այս լարված իրավիճակում «քավության նոխազներ» են պետք, և վատ չի լինի, որ կառավարության ձախողումների բեռը դրվի ոմանց վրա, և արդյունքում վերականգնվի իր անկում գրանցած վարկանիշը»:

«Грапарак»: В ближайшее время ожидаются изменения в составе правительства
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники в правительстве, что в данный момент на столе Пашиняна лежат, как минимум, 3-4 заявления. Чтобы разрядить напряженную ситуацию, в ближайшее время в состав правительства будут внесены изменения. Называются имена Тиграна Авиняна, Заруи Батоян, директора СНБ Эдуарда Мартиросяна, а также Арсена Торосяна.
«С одной стороны, Никол Пашинян считает выше своего достоинства уговаривать заявителей, чтобы остались, а с другой стороны, считает, что в этой напряженной ситуации нужны "козлы отпущения" и будет неплохо переложить груз неудач правительства на некоторых, чтобы восстановить свой упавший рейтинг», - отмечает газета.