Մարդ պետք է բարոյական սահմաններ ունենա․ թուրն առած ընկած են մեյդան, ամոթ ա․ Արման Աբովյանը՝ ԲՀԿ-ի հասցեին մեղադրանքների մասին
09/06/2020 14:16
Ոչ մի բովանդակային հակադարձում չկա, ուղղակի ապշած եմ էս լկտիության սահմաններից, թուրն առած ընկած են մեյդան, ամոթ ա, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԲՀ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանն՝ անդրադառնալով Գագիկ Ծառուկյանի դատավարության մանրամասների հրապարակմանը։
«Մարդ պետք է բարոյական սահմաններ ունենա, որ չանցնի և հինավուրց Գյուլնազ տատու հեքիաթները նոր երանգներով պատմի», - ասաց նա։
Աբովյանը խորհուրդ տվեց այդ գործի մասով ծանոթանալ վերաքննիչ դատարանի որոշմանը, որով Ծառուկյանն արդարացված է։
«Գոյություն ունի հստակ, հասկանալի գաղափար․ եթե իշխանությունն այս պարագայում ունակ չէ ադեկվատ ընկալել վտանգերն ու արձագանքել, ապա ինչո՞ւ է իշխանության գլխին։ Այստեղ խնդիրն անձնական չէ, իրենք են բերել անձնական դաշտ», - ասաց Աբովյանը։
Հարցին՝ արդյոք պահանջո՞ւմ են Փաշինյանի հրաժարականը, Աբովյանը պատասխանեց.
«Մենք կարծում ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը չի կարողացել դիմակայել բոլոր այդ իրավիճակներին և խնդիրներին, և այո ամբողջ կառավարությունը պիտի փոխվի»։

Нужно иметь моральные границы, взяв саблю, косят всех направо и налево, просто стыдно – Арман Абовян об обвинениях в адрес «Процветающей Армении»
09/06/2020 16:11
Нет никакой содержательной критики, я просто поражен уровнем наглости, взяв саблю, косят всех направо и налево, заявил в беседе с журналистами секретарь фракции «Процветающая Армения » Арман Абовян, касаясь публикации подробностей о судебном деле Гагика Царукяна.
«У человека должны быть моральные границы, которые нельзя переходить и рассказывать старые сказки бабушки Гюльназ в новой интерпретации», - сказал он.
Арман Абовян посоветовал ознакомиться с решением Апелляционного суда по этому делу, согласно которому Гагик Царукян оправдан.
«Есть четкая, понятная идея – если правительство в нынешних условиях неспособно адекватно воспринимать и реагировать на угрозы, то почему находится у власти? И здесь нет личной проблемы, они сами перевели в личную плоскость», - сказал Арман Абовян.
На вопрос, требуют ли они отставки Никола Пашиняна, Арман Абовян ответил:
«Мы считаем, что правительство Никола Пашиняна не смогло противостоять угрозам и проблемам. И да, мы считаем, что все правительство должно подать в отставку».