«Իրականություն են դառնում մեր կանխատեսումները». «Հայրենիք»-ը դատապարտում է  Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ «սաստկացող քաղաքական հետապնդումը»
14/06/2020 12:46
«Իրականություն են դառնում մեր կանխատեսումները». «Հայրենիք»-ը դատապարտում է Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ «սաստկացող քաղաքական հետապնդումը»
«Հայրենիք» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել՝ անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի տան խուզարկությանը։
«Հունիսի 14-ի վաղ առավոտյան ԱԱԾ աշխատակիցների մի մեծ խումբ խուզարկության նպատակով ներխուժել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատուն: Իրականություն են դառնում մեր կանխատեսումներն առ այն, որ անձնական իշխանությունը պահպանելու համար Փաշինյանը դիմելու է քաղաքական ընդդիմության շինծու քրեական հետապնդմանը: Ազգային ժողովի ընդդիմադիր ուժի ղեկավարի վարկաբեկման արշավի և բացահայտ քրեական հետապնդման սանկցիան տրվեց այն պահին, երբ Գագիկ Ծառուկյանը հանդես եկավ իշխող վարչախմբի գործունեության խիստ քննադատությամբ և պահանջեց կառավարության հրաժարականը: Դեպքերի այս ընթացքը իշխող վարչախմբի հոգևարքի վկայությունն է:
Մենք անվերապահորեն դատապարտում ենք Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ սաստկացող քաղաքական հետապնդումը և հայտարարում, որ սին են քաղաքական կյանքը պատժիչ գործողություններով կասեցնելու վարչախմբի հույսերը: Իրավիճակից մեկ ելք կա` ռեալության զգացողությունը կորցրած Փաշինյանի անհապաղ հրաժարականը և ազգային համաձայնության վրա հիմնված հակաճգնաժամային կառավարության ձևավորումը», - ասված է հայտարարությունում։

Наши прогнозы становятся реальностью – партия «Родина» осуждает политическое преследование в отношении Гагика Царукяна
14/06/2020 21:01
Партия «Родина» распространила заявление, обратившись к обыску в доме председателя партии «Процветающая Армения Гагика Царукян.
«14 июня рано утром группа сотрудников Службы национальной безопасности проникла в собственный дом председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна. Становятся реальностью наши прогнозы о том, что для сохранения собственной власти Никол Пашинян начнет сфабрикованные уголовные преследования против политической оппозиции. Санкция на кампанию по дискредитации и открытое уголовное преследование руководителя оппозиционной парламентской силы Национального Собрания была дана в тот момент, когда Гагик Царукян выступил с резкой критикой деятельности правящего режима и потребовал отставки правительства.  Подобный ход событий свидетельствует об агонии действующей власти.
Мы безоговорочно осуждаем усиливающееся политическое преследование в отношении Гагика Царукяна и заявляем, что надежды действующего режима остановить политическую жизнь в стране карательными действиями напрасны. Из этой ситуации есть один выход – немедленная отставка потерявшего чувство реальности Никола Пашиняна и формирование основанного на национальном согласии антикризисного правительства», - говорится в заявлении партия «Родине».