«Լուսավոր Հայաստանը» հատուկ նիստ կգումարի՝ քննարկելու երկրում տեղի ունեցող իրավիճակը
Ոստիկանության բաժանմունքներ բերման ենթարկված քաղաքացիները լավ վիճակում են, ֆեյսբուքյան եթերով տեղեկացրեց ԼՀԿ քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը։
«Քաղաքացիների մեծ մասին բաց են թողել։ Ոստիկանական տեղամասերում նորմալ են վերաբերվել քաղաքացիներին», - ասաց նա։
Խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանն էլ ավելացրեց, որ այսօր տեղի ունեցող իրադարձությունների համար հիմք են հանդիսացել ԲՀԿ հնչեցրած քննադատությունները։
««Լուսավոր Հայաստանն» այսօր հատուկ նիստ է գումարելու՝ քննարկելու երկրում տեղի ունեցող իրավիճակը։ Դրան պիտի տրվեն քաղաքական և իրավական գնահատականներ», - ասաց Սամսոնյանն՝ ընդգծեելով, որ այսօր իշխանությունը մեջտեղ է բերում օրակարգեր, որոնք կապ չունեն համավարակի հետ։

Bright Armenia to summon special session to discuss situation in the country
The apprehended citizens are in good condition, secretary of Bright Armenia faction Gevorg Gorgisyan said live on Facebook.
“The majority of the citizens have been released. Police officers treat the citizens normally,” he said.
Same faction’s deputy Ani Samsonyan added that the developments taking place today are agreed with the criticism voiced by the PAP in the address of the ruling authorities.
“Bright Armenia will summon a special session today to discuss the situation in the country. Political and legal assessment should be given to the developments,” Samsonyan said, stressing that today the authorities are bringing forth agenda which has no relation to the pandemic.