Ասում ա՝ ժողովուրդ, հարկավոր ա գլխով հարուստ լինել. այ ձեր ցավը տանեմ, դա ղեկավարի ասած ա՞. Ծառուկյան (Տեսանյութ)
16/06/2020 12:42
Երկրի համար 20 միլիարդ դոլար եմ բերել, որ տնտեսական հեղափոխություն լինի: Անփող հեղափոխություն չի լինում: Ասում ա՝ ժողովուրդ, հարկավոր ա գլխով հարուստ լինել: Այ ձեր ցավը տանեմ, դա ղեկավարի ասած ա՞ , ԱԺ ամբիոնից հարց ուղղեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտնի խոսքերին:
«Պայմաններ ստեղծեք, խոսք եք տվել: Մեկ տարի, երկու տարի ժողովուրդը սպասում է, բայց վերջում ժողովուրդը խժռում է հեղափոխություն արած իր զավակներին: Ծառուկյանի վրա թուղթ են գտել, տո այդպիսի ապացույց կա՞: Ծառուկյանի վրա գործ եք հարուցել, ամբողջ տեղերում մարդկանց ասֆալտին եք փռում: Բա իշխանության գալուց ասում էիք՝ ազատություն, անկախություն… Էն ժամանակ 88 տոկոս կար, հիմա 7 տոկոս էլ չկա, գնացեք մարզեր, սպառված եք: Քայլեր կատարեք: Ասել եմ, որ համապատասխան մասնագետներ չկան, ձախողել եք:
Ձախողել եք համաճարակը: Դրել եք մարտից քարոզարշավ եք անում, ասում եք՝ վարակը պինցետով պետք ա հանենք: Բերիք սաղ վարակեցիք, էսօր էլ ասում եք՝ «մասկա» դրեք: Եղբայր ջան, ըտենց չի լինում: Սիրտս տրաքում ա, կարամ ձեն չհանեմ, հանգիստ ապրեմ, բայց ասումա՝  «հիմնական վարակի պատճառը ժողովուրդն ա»», - ասաց ԲՀԿ ղեկավար:

Гагик Царукян: Вы провалили борьбу с эпидемией, с марта проводили агитацию, говорили, что удалите коронавирус пинцетом, заразили всех, а сегодня призываете носить маски
16/06/2020 14:11
«Я привлек в страну 20 млн. долларов, чтобы экономическая революция состоялась. Жаль, что революция не происходит. Революции без денег не бывает. Заявляет – "бедность в голове у народа". Разве глава страны может сказать такое?» - заявил сегодня с трибуны парламента руководитель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян, обратившись к известному высказыванию премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
«Создайте условия, вы обещали это. Народ ждет год, два года, но потом народ пожирает совершивших революцию своих же детей. Сфабриковали какую-то бумагу на Царукяна, разве есть доказательства? Вы воздудили уголовное дело в отношении Царукяна, повсюду людей укладывают на асфальт. А когда приходили к власти вы кричали – свобода, независимость… Тогда у вас было 88%, а сегодня нет даже 7%, побывайте в областях, вы исчерпали себя. Сделайте шаги. Я говорил о том, что нет соответствующих специалистов, вы потерпели фиаско.
Вы провалили борьбу с эпидемией. Начали с марта месяца агитационную кампанию, говорили, что удалите коронавирус пинцетом. Всех кругом заразили, а сегодня заявляете – носите маски. Послушайте, так не бывает… Сердце разрывается. Я могу молчать, жить себе спокойно, но он говорит, что "основной виновник распространения коронавируса –народ"», - заявил руководитель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян.