ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանը Արցախում է
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը և պաշտպանության ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է Օնիկ Գասպարյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ նշելով, որ նրա փորձը, արհեստավարժությունն ու գիտելիքները մեծապես կնպաստեն զինված ուժերի շարունակական զորացմանը, երկրի պաշտպանունակության ամրապնդման գործում նոր հաջողությունների արձանագրմանը:

Начальник Генштаба ВС Армении Оник Гаспарян находится в Карабахе
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял начальника Генштаба Вооруженных сил Республики Армения Оника Гаспаряна.
На встрече, в которой принял участие министр обороны Джалал Арутюнян, был обсужден ряд вопросов, касающихся армейского строительства и сотрудничества двух армянских республик в сфере обороны.
Глава государства поздравил Оника Гаспаряна с назначением на ответственную должность, отметив, что его опыт, профессионализм и знания послужат дальнейшему усилению мощи вооруженных сил, достижению новых успехов в деле укрепления обороноспособности страны.