Չի կարող երկիրը զարգացում ունենալ, եթե իշխանության մերժողական, արհամարհական վարքագիծը շարունակի պահպանվել. Արծվիկ Մինասյան
17/06/2020 13:09
Պատասխանատվության փոխարեն մենք տեսնում ենք անընդհատ հասարակության ուշադրության շեղման գործողություններ, «Կորոնավիրուսային ճգնաժամը, դրա հումանիտար և սոցիալ–տնտեսական հետևանքները» խորագրով քննարկման ընթացքում հայտարարեց տնտեսագետ Արծվիկ Մինասյանը։
«Արտակարգ դրության երկարացում՝ որևէ կոնկրետ սոցիալ-տնտեսական և համավարակի դեմ պայքարի ծրագրի բացակայությամբ, փոխարենը տեսնում ենք քաղաքական իրավունքների զանգվածային ոտնահարում, քաղաքական համակարգի ոչնչացմանն ուղղված գործողություններ», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
Տնտեսագետի գնահատմամբ՝ չի կարող երկիրը զարգացում ունենալ, եթե իշխանության մերժողական, արհամարհական վարքագիծը շարունակի պահպանվել։

Country cannot develop in conditions of negative and contemptuous behavior of authorities: Artsvik Minasyan
17/06/2020 13:33
Instead of responsible attitude we see permanent actions aimed at diverting people’s attention, economist Artsvik Minasyan said at the Coronavirus Crisis, its humanitarian and social-economic consequences.
“The extension of the state of emergency with the absence of any program of fight against the pandemic and social-economic program, instead mass violation of political rights, actions addressed toward elimination of political system,” Minasyan said.
With the assessment of the economist, the country cannot develop if the authorities continue their negative and contemptuous behavior.