«Եդինայա Ռոսիա» կուսակցությունից հույս են հայտնում, որ Ծառուկյանի շուրջ կոնֆլիկտը շուտափույթ լուծում կստանա
18/06/2020 19:39
«Եդինայա Ռոսիա» կուսակցությունը մտահոգություն է հայտնել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության շուրջ կոնֆլիկտի առնչությամբ և հույս հայտնել, որ այն շուտափույթ լուծում կստանա՝ օրենքի խիստ պահպանմամբ, հայտնում է կուսակցության մամուլի ծառայությունը:
«Ելնում ենք այն բանից, որ ժողովրդավար պետություններին բնորոշ քաղաքական մրցակցությունը չի իրականացվելու ոչ իրավական մեթոդներով և ցանկանում ենք, որ մեր հայ գործընկերները շուտափույթ դուրս գան առաջացած կոնֆլիկտից, որն արձագանք է ստացել Հայաստանի Հանրապետության սահմաններից շատ հեռու», - ասված է «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության միջազգային գործունեության հարցերով գլխավոր խորհրդի նախագահության հանձնաժողովի հայտարարության մեջ, հայտնում է РИА Новости-ն:
Ուղերձում նշվում է նաև, որ «Եդինայա Ռոսիա» և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունները 2008 թվականից հաջողությամբ համագործակցում են՝ «ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների»:

В «Единой России» пожелали Армении скорейшего выхода из конфликта вокруг лидера оппозиции Царукяна (РИА Новости)
18/06/2020 19:07
«Единая Россия» выразила обеспокоенность конфликтом вокруг партии «Процветающая Армения» и рассчитывает на скорое разрешение ситуации в строгом соответствии с законом, сообщает пресс-служба партии.
«Исходим из того, что свойственная демократическим государствам политическая конкуренция не будет вестись неправовыми методами, и желаем нашим армянским коллегам скорейшего выхода из возникшего конфликта, получившего резонанс далеко за пределами Республики Армения», - говорится в официальном заявлении комиссии президиума генсовета ЕР по международной деятельности, сообщает РИА Новости.
В обращении также отмечается, что политические партии «Единая Россия» и «Процветающая Армения» успешно сотрудничают с 2008 года «в интересах народов двух стран».