«Ժողովուրդ». Իշխանությունները նպատակ ունեն պաշտոնանկ անել Դավիթ Տոնոյանինին
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տղեկություններ է ստացել այն մասին, որ իշխանությունները նպատակ ունեն պաշտոնանկ անել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին, որին պետք է փոխարինի նրա տեղակալ Մակար Ղամբարյանը: Ըստ նույն աղբյուրի՝ Մակար Ղամբարյանը ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի մտերիմն է, ու ամեն ինչ արվում է, որ հենց Ղաբարյանը նշանակվի ՀՀ ՊՆ պաշտոնում:
Երեկ «Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձել է տեղեկությունը ճշտել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանից, որը հայտարարել է. «Ես, ճիշտն ասած, չեմ ճանաչում մարդ, ով կարող է պարոն Տոնոյանին փոխարինել պաշտպանության նախարարի պաշտոնում, ես այդ տեղեկությունը անհեթեթություն եմ համարում»:
Թերթի դիտարկմանը, թե ինչ փոխհարաբերություններ ունի Ղամբարյանը ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ, քանի որ, ըստ շրջանառվող տեղեկությունների, հենց Միրզոյանն է միջնորդում իրեն ՊՆ նախարարի պաշտոնում նշանակվելու հարցում, փոխնախարարը նշել է.  «Անլուրջ խոսակցություններ են»:
Տոնոյանի պաշտոնանկության մասին խոսակցություններն ակտիվացան հատկապես ուժային կառույցների ղեկավարների փոփոխությունից հետո: Ոստիկանապետի և ԱԱԾ տնօրենի փոփոխությունից հետո չէր բացառվել, որ հաջորդը կարող է լինել հենց Տոնոյանը:

«Жоховурд»: Власти хотят отправить в отставку Давида Тонояна
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что власти преследуют цель отправить в отставку министра обороны Армении Давида Тонояна, которого должен заменить на этом посту его заместитель Макар Гамбарян. Согласно источнику, Макар Гамбарян – близкий спикера парламента Арарата Мирзояна и делается все возможное, чтобы именно он был назначен на должность министра обороны.
Вчера издание попыталось уточнить эти сведения у заместителя министра обороны Макара Гамбаряна, который заявил: «Я честно говоря не знаю человека, который может заменить господина Тонояна на должности министра обороны. Я считаю эти сведения абсурдом».
На вопрос издания, какие отношения у него со спикером парламента Араратом Мирзояном, поскольку, согласно муссируемым сведениям, именно Мирзоян ходатайствует о его назначении министром обороны, заместитель министра отметил: «Это несерьезные разговоры».
Отметим, разговоры об отставке Давида Тонояна активизировались после смены руководителей силовых структур. После того, как были отправлены в отставку  начальник полиции и директор СНБ, не исключалось, что следующим может стать Давид Тоноян.