Կորոնավիրուսի հետևանքով 444 հոգի գտնվում է ծանր վիճակում, 131 հոգի՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում. նախարար
Մենք ապացուցել ենք, որ փողոցում դիմակ կրելը պաշտպանում է, կառավարության այսօրվա նիստին հայտարարեց Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
«Երբ որ մենք նայում ենք զրուցարանում նստած մեր տարեց քաղաքացիների նարդի խաղալուն, միայն դիմակն է, որ իրենց պաշտպանելու է, այս պարզ գիտակցմանը մինչև չհասնենք, չենք կարողանալու դիմակայել այս մարտահրավերին», - ասաց նա։
Թորոսյանի խոսքով՝ այսօր առավոտյան 09։00-ի դրությամբ ունենք 143 հոգի, որ կարիք ունի հոսպիտալիզացիայի, որից 25-ը գտնվում է տանը։
«Ինը թեթև ծանրության է, 16-ը միջին ծանրության է», - ասաց նախարարը։
Նա նշեց, որ 444 հոգի գտնվում է ծանր վիճակում, իսկ 131 հոգի՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում, որից 39-ը՝ թոքերի արհեստական օդափոխության սարքերի վրա։

444 coronavirus patients are in grave condition, 131 in extremely grave: Armenia’s Health minister
Wearing masks in the street is an effective protection measure, Armenia’s Health Minister Arsen Torosyan said at the cabinet sitting today.
“When we see our elderly citizens playing backgammon in yards, I want to stress that only facemask will protect them. If we do not reach this simple understanding we will not manage to combat this challenge,” he said.
Torosyan stressed that as of 9 a.m. in the morning 143 coronavirus-infected need hospitalization of which 25 are at homes.
“Nine of them have milder symptoms, 16 average,” the minister said.
He stressed that 444 are in grave condition and 131 in extremely grave, 39 of them are on ventilation.