ՈւԵՖԱ-ն տուգանել է «Մարսելին» 3 միլիոն եվրոյով
Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈւԵՖԱ) ֆինանսական վերահսկողության հարցերով պալատը  ֆրանսիական «Մարսել» ակումբին տուգանել է 3 միլիոն եվրոյով ֆինանսական արդար խաղի կանոնները խախտելու համար:
Ըստ կազմակերպության մամուլի ծառայության՝ տուգանքից բացի, ՈՒԵՖԱ-ն կպահպանի մրցանակային գումարի 15% -ը, որը ակումբը կվաստակի՝ մասնակցելով կազմակերպության հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերին՝  2020/21 և 2021/22 մրցաշրջանում, եթե «Մարսելը»  որակավորվի եվրոպական մրցում: Բացի այդ, մինչև 2022/23 մրցաշրջանը, ակումբի հայտը եվրոպական մրցույթում կսահմանափակվի 23 խաղացողով:
Նշվում է, որ այս որոշման արդյունքում 2019 թվականի հունիսին կնքված համաշխարհային պայմանագիրն ուժը կորցրած է

УЕФА оштрафовал «Марсель» на €3 млн
Палата Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) по финансовому контролю оштрафовала французский клуб «Марсель» на €3 млн за нарушение правил финансового фейр-плей.
Как сообщает пресс-служба организации, помимо штрафа, УЕФА удержит 15% призовых, которые клуб заработает благодаря участию в турнирах под эгидой организации в сезоне-2020/21 и 2021/22, если «Марсель» квалифицируется в еврокубки. Кроме того, до сезона-2022/23 заявка клуба в еврокубковых турнирах будет ограничена 23 игроками.
Отмечается, что как результат такого решения мировое соглашение, подписанное в июне 2019 года, больше не имеет силы.