Կառավարության նախաձեռնությամբ վաղը կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան
Կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 24-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան։
Նիստի օրակարգում է Հայաստանի Հանրապետության և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի միջև 2020 թվականի մայիսի 23-ին և հունիսի 1-ին ստորագրված «Պահուստային ծրագրի միջոցների օգտագործման և լրացուցիչ փոխառու միջոցների ներգավման մասին» նամակ-համաձայնագիրը վավերացնելու մասին հարցը, Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին հարցը, «Պետական նպաստների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին հարցն ու մի շարք այլ հարցեր։
Օրակարգում է նաև Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության վերաբերյալ 2018-2019 թվականների հաղորդումը, Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը, Հայաստանի Հանրապետության հաշվեքննիչ պալատի 2019 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը։

По инициативе правительства завтра созвана внеочередная сессии парламента
По инициативе правительства 24 июня, в 11:00 часов, будет созвана внеочередная сессия Национального Собрания – по повестке дня инициатора.
В повестке заседания вопрос ратификации между Республикой Армения и Международным валютным фондом подписанного 23 мая и 1 июня 2020 года письма-соглашения «Использование средств резервной программы и привлечение новых заемных средств», вопросы внесения изменений и дополнений в Кодекс административного судопроизводства и в закон «О государственных пособиях» и ряд других вопросов.
В повестку сессии входят также отчет о деятельности Центральной избирательной комиссии в 2018-2019гг., годовой отчет о деятельности Центрального банка Армении и годовой отчет о деятельности Аудиторской палаты за 2019 год.