Քաշաթաղում մեկնարկում են ենթակառուցվածքների զարգացման մեծածավալ ծրագրեր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ընդունել է Քաշաթաղի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Արտյոմ Սարիբեկյանին:
Վերջինս նախագահին է ներկայացրել շրջանում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների ընթացքը, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական, մասնավորապես՝ բնակարանային խնդիրները:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ նախատեսվում է շրջանում իրականացնել մեծածավալ ծրագրեր: Ընթացիկ տարում կսկսվեն 43 բազմազավակ ընտանիքների համար առանձնատների կառուցման աշխատանքները, բնակարանային պայմանների բարելավման համար շրջանին կհատկացվի 150 մլն դրամ լրացուցիչ գումար՝ շինանյութերի ձեռքբերման նպատակով, կմեկնարկի Խնձորեսկ-Որոտան ճանապարհահատվածի ասֆալտապատման գործընթացը, մեծ ուշադրության կարժանանան ոռոգման ցանցի վերանորոգման և կառուցման ծրագրերը:
Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է, որ ենթակառուցվածքների զարգացմանը զուգահեռ կառավարությունը գործնական այլ քայլեր կձեռնարկի հայրենադարձության գործընթացին նոր թափ հաղորդելու ուղղությամբ:

В Кашатахе начинаются крупномасштабные программы по развитию инфраструктур
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 23 июня принял руководителя администрации Кашатахского района Артема Сарибекяна, который представил ход сельскохозяйственных работ, социально-экономические, в том числе жилищные проблемы в районе, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства отметил, что в районе будут осуществлены крупномасштабные программы. В текущем году начнутся работы по строительству домов для 43 многодетных семей, для улучшения жилищных условий району будет предоставлено 150 миллионов драмов с целью приобретения стройматериалов, начнется процесс асфальтирования дороги Хндзореск-Воротан, особое внимание будет уделено программам ремонта и строительства оросительной сети.
Араик Арутюнян подчеркнул, что наряду с развитием инфраструктур правительство примет дополнительные практические меры для придания нового импульса процессу возвращения на родину наших соотечественников.