Սերժ Սարգսյանը տեսակցել է Ռոբերտ Քոչարյանին
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ու ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել են, այս մասին Aysor.am-ին ասաց Սերժ Սարգսյանի գրասենյակի պատասխանատու Մերի Հարությունյանը։
«Այո, նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել են` դատարանի որոշմամբ ՀՀ երկրորդ նախագահի խափանման միջոցի փոփոխության արդյունքում նրա ազատ արձակվելուց երկու օր հետո: Սերժ Սարգսյանը տեսակցել է Ռոբերտ Քոչարյանին», - ասաց Մերի Հարությունյանը։
Թե ի՞նչ հարցեր են քննարկվել այդ հանդիպման ժամանակ, ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի պատասխանատուն չմեկնաբանեց՝ նշելով, որ այցելությունն անձնական բնույթ է կրել և նպատակահարմար չէ մանրամասներ ներկայացնել:
Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի հանդիպման փաստը Aysor.am-ին հաստատեց նաև ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի պատասխանատու Վիկտոր Սողոմոնյանը, ով ևս նույն պատճառաբանությամբ ձեռնպահ մնաց նախագահների հանդիպման մասին մանրամասներ ներկայացնելուց:
Նշենք, որ Սարգսյան-Քոչարյան հանդիպման մասին գրել էր «Հրապարակ» օրաթերթը՝ նշելով, թե «երկու նախկին նախագահների հարաբերությունները բավականին բարդ են, բայց նրանք հասկանում են, որ պետք է հարթեն իրենց հակասությունները և համատեղ գործողությունների ծրագիր մշակեն, նաև կոնսոլիդացնեն ողջ ընդդիմադիր դաշտը»։

Серж Саргсян навестил Роберта Кочаряна
Третий президент Армении Серж Саргсян и второй президент Армении Роберт Кочарян встретились, сообщила Aysor.am руководитель офиса Сержа Саргсяна Мери Арутюнян.
«Да, президенты Серж Саргсян и Роберт Кочарян встретились через два дня после решения суда об изменении меры пресечения в отношении Кочаряна и его освобождения. Серж Саргсян навестил Роберта Кочаряна», - сказала Мери Арутюнян.
Руководитель офиса третьего президента не уточнила, какие вопросы обсуждались во время встречи, отметив, что визит носил личный характер, поэтому нецелесообразно сообщать о деталях разговора.
Факт встречи Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна Aysor.am подтвердил также руководитель офиса второго президента Виктор Согомонян, воздержавшись сообщить о деталях разговора экс-президентов по той же причине.