«Հրապարակ». ԱԺ-ում թեժ ամառ է սպասվում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պատգամավորներին թեժ ամառ է սպասվում։ Ազգային ժողովն այսօր կգումարի արտահերթ նստաշրջան՝ բավականին մեծ օրակարգով։ Ընդգրկված է 12 հարց, ընդ որում՝ մի քանիսն առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ պետք է քննարկվեն։
Օրակարգում են նաև ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի 2019 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը, 2019-ի բյուջեի կատարողականը, ԿԸՀ գործունեության վերաբերյալ 2018-2019 թթ․ հաղորդումը։
Որոշ տեղեկություններով, սա վերջին արտահերթը չի լինելու, պատգամավորներն ամառային արձակուրդներն անցկացնելու են խորհրդարանում. դեռ կիսատ մնացած նախագծեր կան, և չի բացառվում, որ եկող շաբաթ նույնիսկ ՍԴ նոր դատավորներին ընտրեն, եթե, իհարկե, գտնեն հարմար թեկնածուներ։ Այժմ թեկնածուների փնտրտուք է գնում»:

«Грапарак»: В парламенте ожидается жаркое лето
Газета «Грапарак» пишет, что парламентариев ждет жаркое лето. В Национальном Собрании сегодня будет созвана внеочередная сессия с довольно большой повесткой, в которую включены 12 вопросов, причем, несколько должны обсуждаться в первом и втором чтении.
В повестку входят также отчет о деятельности Аудиторской палаты за 2019 год, отчет об исполнении бюджета за 2019 год, отчет о деятельности Центральной избирательной комиссии в 2018-2019гг.
«По некоторым сведениям, это не последняя внеочередная сессия, депутаты проведут летние каникулы в парламенте. Есть законопроекты, которые еще окончательно не доработаны. Не исключается также, что на следующей неделе будут избраны новые судьи Конституционного суда, если, конечно, найдут подходящих кандидатов. Сейчас они заняты поиском кандидатов», - отмечает издание.