«Հայրենիքը», ԲՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն քննարկել են ՀՀ-ում սահմանադրական կարգի վերականգնման ուղիները. կստեղծվի աշխատանքային խումբ
25/06/2020 10:20
Հունիսի 24-ին տեղի է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայրենիք» կուսակցությունների նախագահների եւ «ՀՅ Դաշնակցություն» կուսակցության Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցչի հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը, երկում սահմանադրական կարգի վերականգնման ուղիները։
«Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծել երեք կուսակցությունների ներկայացուցիչներից բաղկացած աշխատանքային խումբ, որը, լայն համախմբում ապահովելու նպատակով, կմշակի համատեղ գործողությունների ծրագիր և ճանապարհային քարտեզ, կհամադրի ձեռնարկվող քայլերը։
Հանրությանը պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրվի համատեղ աշխատանքային խմբի ընդունած որոշումների վերաբերյալ» , - նշված է երեք ընդդիմադիր կուսակցությունների տարածած հաղորդագրության մեջ։

«Процветающая Армения», «Родина» и АРФД обсудили пути восстановления конституционного порядка в Армении, сформирована рабочая группа
25/06/2020 12:17
24 июня состоялась встреча председателей партий «Процветающая Армения», «Родина» и представителя Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», в ходе которой обсуждалась внутриполитическая ситуация в Армении, пути восстановления конституционного порядка в стране.
«Достигнута договоренность о создании рабочей группы, состоящей из представителей трех партий, которая в целях обеспечения широкой консолидации разработает совместный план действий и дорожную карту, сопоставит предпринимаемые шаги.
Информация о принятых совместной рабочей группой решениях будет регулярно предоставляться  общественности», - отмечается в распространенном тремя оппозиционными партиями заявлении.