Այդ անունով դասալիք կա․ սովորական բանվորը, ուսուցիչը, բժիշկը մի քանի ժամ աշխատանքից բացակայելու դեպքում վաղուց հեռացվել էր․ Արա Սահակյանը՝ Վահե Գրիգորյանի մասին
26/06/2020 12:02
Այսպիսի անուն ազգանունով ՍԴ դատավոր չեմ ճանաչում, ՍԴ դիմաց հայտարարեց «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արա Սահակյանը:
«Գիտեմ, որ այդ անունով դասալիք կա։ Սովորական բանվորը, ուսուցիչը, բժիշկը մի քանի ժամ աշխատանքից բացակայելու դեպքում վաղուց հեռացվել էր։ Նա ձրիակեր է», - ասաց նա։
Անդրադառնալով ստեղծված իրավիճակին, երբ հավաքներն արտակարգ դրության ժամանակ արգելված են,  Սահակյանն ասաց․
«Սա նույնպես, մեր կարծիքով, դիտավորություն է, բայց հասկանալի է, որ այս դիտավորությունը շատ ծիծաղելի հետևանքներ ունի։ Սա շատ նման է այն արտակարգ դրությանը, որ 88 թվականից սկսած մի քանի անգամ Սովետական կենտրոնը, Կրեմլը հայտարում էր Ղարաբաղյան շարժման դեմ, բայց արդյունքում Սովետական միությունը փլուզվեց, իսկ Ղարաբաղյան շարժումը հաղթեց։ Հիմա էլ հեղափոխական նպատակահարմարությանը մենք հակադրում ենք իրավական գիտակցությունը, այստեղ համակրանքով և հակակրանքով, մանկության չիրականացած երազանքների առաջ մղումով չի կարելի առաջնորդվել։ Դա կարելի է անել մանկական խաղերի ժամանակ», - ասաց նա։

Есть дезертир с таким именем: обычный рабочий, учитель, врач давно были бы уволены из-за нескольких часов отсутствия на работе – Ара Саакян о Ваге Григоряне
26/06/2020 14:30
Я не знаю судью Конституционного суда с таким именем и фамилией, заявил сегодня журналистам перед зданием Конституционного суда Армении член Совета партии «Родина» Ара Саакян.
«Знаю, что есть дезертир с таким именем. Обычный рабочий, учитель, врач давно были бы уволены из-за нескольких часов отсутствия на работе. Он просто тунеядец», - сказал Ара Саакян.
Касаясь создавшейся ситуации, когда мирные собрания запрещены в условиях чрезвычайного положения, Ара Саакян сказал:
«По нашему мнению, это также сделано намеренно, но понятно, что у этого намерения довольно смешные последствия. Это очень похоже на то чрезвычайное положение, которое Советский центр, Кремль, начиная с 88 года, несколько раз объявлял против Карабахского движения, однако в итоге Советский союз развалился, а Карабахское движение победило. Сейчас мы противопоставляем революционной целесообразности  правовую сознательность, здесь нельзя руководствоваться такими категориями как симпатия или антипатия, продвижение нереализованных детских мечтаний. Этим можно заниматься во время детских игр», - сказал Ара Саакян.