Եթե «մի փոքր» ձայներ չեն հերիքում, կարելի է «մի փոքր կլորացնել» թիվը, որը վկայում է այդ պայքարի մակարդակի մասին. Նախարար
26/06/2020 13:32
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը ֆեսյբուքի իր էջում անդրադարձել է Սահմանդրական դատարանի շուրջ տեղի ունեցող փոփոխությունների թեմային.
«Այն պնդումները, որ այս Սահմանադրության փոփոխությունները պետք է ուժի մեջ մտնեն միայն «Սահմանադարական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքի փոփոխությունից հետո, իրականության հետ որևէ աղերս չունեն։
Այն քաղաքական ուժերը, որոնք փորձում են արհեստական օրակարգ ստեղծել, ունակ չեն որևէ կերպ իշխանության ծրագրերը խառնելու․ դրանք անիմաստ փորձեր են։
Երեկ Հայաստանի քաղաքական պատմության մեջ գրանցվեց ամենազավեշտալի դեպքերից մեկը․ որոշեցին, որ, եթե «մի փոքր» ձայներ չեն հերիքում, կարելի է «մի փոքր կլորացնել» թիվը, որը վկայում է նաև այդ պայքարի մակարդակի մասին։
Սահմանդրության փոփոխությունները մտել են ուժի մեջ, դադարել է ՍԴ երեք դատավորի լիազորությունը, ինչպես նաև Հրայր Թովմասյանի՝ որպես նախագահ պաշտոնավարելու լիազորությունը»:

Если «чуть-чуть не хватает» голосов, можно «чуть-чуть округлить» цифру, что свидетельствует об уровне борьбы – министр юстиции
26/06/2020 15:05
Министр юстиции Армении Рустам Бадасян обратился на своей странице в Facebook к теме происходящих вокруг Конституционного суда изменений.
«Утверждения о том, что эти изменения должны вступить в силу только после внесения изменений в конституционный закон "О Конституционном суде", не имеют никакой связи с действительностью.
Те политические силы, которые пытаются создать искусственную повестку, неспособны каким-либо образом спутать планы власти – эти попытки бессмысленны.
Вчера было зарегистрирован самый забавный в истории Армении случай: решили, что если "чуть-чуть не хватает" голосов, то можно "чуть-чуть округлить" цифру, что также свидетельствует об уровне борьбы.
Конституционные изменения вступили в силу, прекращены полномочия трех судей Конституционного суда, а также полномочия пребывания Грайра Товмасяна на должности председателя».