Անհայտ անձն ավտոբուս է հրկիզել Բրազիլիայի նախագահի նստավայրի դիմաց
Ոստիկանությունը տղամարդու է ձերբակալել է, որը հինգշաբթի հրկիզել էր Բրազիլիայի նախագահի աշխատանքային նստավայրի դիմացով անցնող ավտոբուսը: Այս կերպ նա արտահայտել է իր բողոքը պետության ներկայիս ղեկավար Ժաիր Բոլսոնարուի վարած քաղաքականության դեմ, հայտնում է Globo հեռուստաալիքը:
Հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ավտոբուսի հսկիչը հայտնել է, որ ուսապարկով և ձեռնափայտով տղամարդը ավտոբուս էր մտել, նստել էր սրահի վերջին նստարանին և շատ բնական էր իրեն պահում: Ոչ նա, ոչ ավտոբուսի վարորդը չեն նկատել, թե ինչպես է տղամարդը բենզին լցնում և վառում այն անմիջապես երկրի ղեկավարի աշխատանքային նստավայրի դիմաց: Դրանից հետո տղամարդը դուրս է եկել ավտոբուսից, բղավել էր «Բոլսոնարու, հեռացիր» և փախել է, հայտնել են ականատեսները:
Ոստիկանությունը ձերբակալել է 36-ամյա կասկածյալին: Միջադեպից ավտոբուսում գտնվողներից ոչ ոք չի տուժել: Ավտոբուսի մարման համար հրշեջ-փրկարարական ջոկատ էր ժամանել:

Неизвестный поджег рейсовый автобус напротив резиденции президента Бразилии
Полиция задержала мужчину, который в четверг поджег рейсовый автобус, следовавший мимо рабочей резиденции президента Бразилии. Таким образом он выразил протест против политики действующего главы государства Жаира Болсонару, сообщил телеканал Globo.
В беседе с телеканалом контролер автобуса уточнила, что мужчина с рюкзаком и тростью зашел на автостанции, сел в задней части салона и всю дорогу вел себя естественно. Ни она, ни водитель автобуса не заметили, как он разлил по салону бензин и поджег его прямо напротив рабочей резиденции главы государства Дворца Планалту. После этого поджигатель вышел, прокричал "Долой Болсонару" и убежал, сообщили очевидцы.
Полиция задержала 36-летнего подозреваемого. В результате инцидента никто из находившихся в автобусе не пострадал. Для тушения транспортного средства был вызван наряд пожарной службы.