Եթե ինչ-որ մարդիկ ծրագրում են, որ կարող են որոշել ներկայացուցչական մարմնի վաղվա կազմը, դա իրենց խնդիրն է․ Արա Սահակյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին
26/06/2020 12:08
Մենք չենք կարող նրա երազանքները քննարկել, ՍԴ-ի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արա Սահակյանը՝ անդրադառնալով հարցին, որ հաջորդ խորհրդարանում ներկայացված են լինելու բացառապես հեղափոխության արժեքները կրող մարդիկ։
Հարցին՝ չի՞ կարծում, որ դա նաև արտախորհրդարանական ուժերին է վերաբերում, Սահակյանը նշեց, որ կուսակցությունները ստեղծվում են ժողովրդի քաղաքական կամքը ձևավորելու և արտահայտելու, ոչ թե ամեն գնով ինչ-որ տեղ տեղավորվելու համար։
«Եթե ինչ-որ մարդիկ ծրագրում են, որ կարող են որոշել ներկայացուցչական մարմնի վաղվա կազմը, դա իրենց խնդիրն է, լուրջ խնդիր է, որովհետև այդպիսի փորձեր արվել են և ձախողվել են», - ասաց նա։

Если какие-то люди планируют, что могут решить завтрашний состав представительского органа, то это их проблема – Ара Саакян о заявлении Никола Пашиняна
26/06/2020 13:57
Мы не можем обсуждать его мечты, заявил сегодня журналистам перед зданием Конституционного суда Армении член Совета партии «Родина» Ара Саакян, касаясь заявления премьер-министра Армении о том, что в следующем парламенте будут представлены исключительно люди – носители революционных ценностей.
На вопрос, не считает ли он, что это относится также к внепарламентским силам, Ара Саакян отметил, что партии создаются для того, чтобы формировать и выражать политическую волю народа, а не для того, чтобы любой ценой устраиваться где-то.
«Если какие-то люди планируют, что могут решить завтрашний состав представительского органа, то это их проблема, причем, серьезная проблема, поскольку подобные попытки предпринимались и потерпели фиаско», - сказал Ара Саакян.