«Հրապարակ». Որտե՞ղ են բուժվում կորոնավիրուսով վարակված պատգամավորները
«Փորձեցինք ճշտել՝ որտե՞ղ են բուժվում կորոնայով վարակված իմքայլական պատգամավորները, և կորոնա բուժող հիվանդանոցներում նրանց չգտանք: Ոլորտի ներկայացուցիչն ասաց․ «Ես նույնպես չեմ հանդիպել նրանց, երևի եկել KT են արել ու տանն ինքնամեկուսացել են՝ ջահել են, հեշտ կհաղթահարեն»:
Որտե՞ղ են բուժվում ձեր գործընկերները՝ հարցրինք ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանին։
«Եթե անկեղծ՝ տեղյակ չեմ, կարծում եմ՝ տանը»:
Ի դեպ, Սիմոնյանը նույնպես հազում էր, բայց ասաց` մի ուրախացեք, ֆարինգիտ է: Քանի՞ հիվանդ ունեք ընդհանուր թվով՝ հարցրինք ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Տիգրան Գալստյանին։
«Չեմ կարող ամբողջական թիվն ասել. «Իմ քայլից»՝ մի 4 հոգի, մի քանի հոգի էլ՝ ԲՀԿ-ից։ Կարող եմ պատասխանել այն մարդկանց մասով, որոնց թեստի հանձնումն ինքս եմ կազմակերպել՝ մոտ 10-15 հոգու, դրական պատասխան եկավ միայն Քրիստինե Պողոսյանի մասով»:
Հիմա ո՞նց են ձեր հիվանդները։
«Քրիստիկի հետ եմ խոսել, դե, ընթացիկ բուժվում է տանը, կոնտակտավորներին խնդրել ենք չգալ աշխատանքի, գնել ենք սարք, ամեն օր վարակազերծում ենք կատարում ԱԺ տարածքում, օրը մի քանի անգամ պարտադիր չափում ենք բոլորի ջերմությունը»»:

«Грапарак»: Где лечатся зараженные коронавирусом депутаты
«Мы пытались выяснить, где проходят лечение зараженные коронавирусом депутаты парламента, однако не нашли их имена в больницах, которые занимаются лечением коронавируса», - пишет газета «Грапарак».
Представитель сферы сказал: «Я также не встречал их, наверное, пришли, сделали КТ и самоизолировались дома, они молодые, легко преодолеют».
Корреспондент издания спросил вице-спикера парламента Алена Симонян о том, где лечатся его коллеги.
«Честно говоря, я не знаю. Наверное, дома», - отметил он.
Кстати, Симонян тоже кашлял, но сказал: «Не радуйтесь, это фарингит».
Сколько у вас больных в целом, спросил корреспондент издания у руководителя аппарата парламента Тиграна Галстяна.
«Не могу сказать конкретное число. Из фракции «Мой шаг» порядка 4 человека, еще несколько человек из фракции «Процветающая Армения». Я могу ответить по части тех людей, организацией тестирования которых я сам занимался – примерно 10-15 человек. Положительный ответ был только у Кристины Погосян».
А как чувствуют себя сейчас ваши больные?
«Говорил с Кристине, она получает текущее лечение дома, контактировавших лиц мы попросили не приходить на работу, купили оборудование, каждый день проводим дезинфекцию на территории парламента, несколько раз в день обязательно измеряем температуру».