Տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատարը հրաժարական է ներկայացրել
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը լիազորությունները դադարեցնելու մասին դիմում է  ներկայացրել։
«Ինչպես գիտեք, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը հայտարարել է ՀՊՏՀ ՊՈԱԿ ռեկտորի թափուր պաշտոնի մրցույթ։ Ես պատրաստվում եմ մասնակցել մրցույթին և այդ պատճառով դիմում եմ ներկայացրել ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարին՝ հուլիսի 1-ից ռեկտորի պաշտոնակատարի լիազորություններս դադարեցնելու խնդրանքով։ Լինելով ռեկտորի թեկնածու՝ հավատացած եմ, որ սա թույլ կտա հավասար պայմաններ ստեղծել բոլոր թեկնածուների համար, խուսափել հետագա շահարկումներից և կնպաստի հայտարարված մրցույթի առավել թափանցիկ ու անաչառ անցկացմանը։
Այս ամիսների արդյունավետ աշխատանքի համար ցանկանում եմ խորին շնորհակալություն հայտնել ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությանը՝ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ, իմ շատ սիրելի ՀՊՏՀ կոլեկտիվին և ուսանողներին, գործընկեր կազմակերպություններին: Վերջին ամիսները բոլորիս համար ծանր փորձության ամիսներ էին, բայց մենք միասնաբար հաղթահարեցինք բոլոր դժվարությունները։ Վստահ եմ՝ դեռ երկար ենք աշխատելու միասին՝ լինելով ՀՊՏՀ առաջընթացի ականատեսը։ Առո՛ղջ եղեք,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Գալոյանը։

И.о. ректора экономического университета Диана Галоян подала в отставку
И.о. ректора Армянского государственного экономического университета Диана Галоян представила заявление об освобождении от работы.
«Как вы знаете, министр образования, науки, культуры и спорта объявил о конкурсе на вакантное место ректора АГЭУ. Я собираюсь участвовать в конкурсе и по этой причине представила министру заявление о прекращении полномочий ректора с 1-го июля. Будучи кандидатом на должность ректора, я уверена, что это позволит создать равные условия для всех кандидатов, избежать дальнейших спекуляций и способствует прозрачному и беспристрастному проведению конкурса», -  написала на своей странице в Facebook Диана Галоян.
Она поблагодарила коллектив АГЭУ и студентов, а также министрерство образования, науки, культуры и спорта во главе с министром Араиком Арутюняном  за совместную эффективную работу и выразила уверенность в том, что еще долгие годы будет свидетелем прогресса АГЭУ.