Մի քրքրեք իմ ֆեյսբուքը, վոթսափը, սիգնալը․ եթե ինչ-որ մեկի հետ խոսելու բան ունեմ, կարող եմ հանդիպել փողոցում՝ հեռախոսները թողած տանը․ Զոհրաբյանը՝ ԱԱԾ-ին
29/06/2020 11:48
ԲՀԿ կողմնակիցներին, համակիրներին հարվիրում են քննչական բաժիններ և տալիս անհեթեթ հարցեր, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
Նա ընդգծեց, որ ԱԱԾ-ն չի կարող երկրի մոլորակի վրա գտնել գեթ մեկ մարդու, ով կարող է փաստարկված պնդել, թե Զոհրաբյանը իրենց կաշառք է առաջարկել:
«Եթե այս մոլորակի վրա գեթ մեկ հոմոսապիենս կգտնեք, ով կկանգնի փաստարկված կասի, ոչ թե ապօրինի հայտարարություն կանի, թե Նաիրա Զոհրաբյանը որևէ մեկին գումար է տվել կամ խոստացել է, «բամբանեռկա», պեպսի կոլա կամ լահմաջու է տվել և ասել է՝ ձայն կբերես ինձ կամ իմ կուսակցությանը, պատրաստ եմ ընդունել, որ դուք ճիշտ էիք, ես՝ սխալ», - ասաց նա։
Պատգամավորը նաև կոչ արեց ԱԱԾ-ին իր հեռախոսազանգերը չլսել և չհետևել իրեն:
«Բայց քանի որ ԱԱԾ-ն ինձ հետ միասին ապրում է մեր տանը, իմ հեռախոսի մեջ։ Մի քրքրեք իմ ֆեյսբուքը, վոթսափը, մեսինջերը, սիգնալը։ Եթե ինչ-որ մեկի հետ խոսալու բան ունեմ, կարող եմ հանդիպել փողոցում, հանդիպել հառախոսները թողած տանը, իզուր այդքան ռեսուրս ինձ վրա մի ծախսեք, անիմաստ է», - ասաց Զոհրաբյանը՝ հավելելով․
«Քայլում եմ, իրանք հետևս են, մտնում եմ գեղեցկության սրահ, իրանք ինձ ուղեկցում են, էն օրը խանութում կանացի պարագա էի առնում, ուզում էի մի հատ էլ հարցնեի՝ լա՞վ ա, հավանո՞ւմ եք։ Անլրջացրել են ամեն ինչ»։

Не копайтесь в моем Facebook, WhatsApp, Messenger и Signal, если мне нужно будет поговорить с кем-то, то встречусь на улице и без телефонов – Наира Зограбян
29/06/2020 12:25
Сторонников и симпатизирующих партии «Процветающая Армения» людей приглашают в следственные отделы и задают нелепые вопросы, заявила сегодня журналистам депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
Она подчеркнула, что Служба национальной безопасности не может найти на планете человека, который мог бы аргументировано утверждать, что Зограбян предлагала ему подкуп.
«Если найдете на этой планете хоть одного разумного человека, который заявит аргументировано, а не незаконно, что Наира Зограбян дала или обещала дать кому-то деньги, бонбоньерку, пепси-колу или ламаджо и сказала: собери голоса для меня или моей партии, то я готова признать, что вы были правы, а я – нет», - сказала Наира Зограбян.
Депутат также призвала СНБ не прослушивать ее телефоны и не следить за ней.
«Поскольку СНБ живет вместе со мной у меня дома, в моем телефоне. Не копайтесь в моем Facebook, WhatsApp, Messenger и Signal. Если мне нужно будет с кем-то поговорить, то могу встретиться на улице, оставив телефоны дома. Не тратьте зря на меня столько ресурсов, это бессмысленно», - сказала Наира Зограбян.
«Я хожу, а они следом за мной, захожу в салон красоты, а они меня сопровождают. В тот день покупала в магазине женские аксессуары, хотела спросить у них: ну как, нравится? Несерьезно все это», - отметила Наира Зограбян.