ԲՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն ու «Հայրենիք»-ը հաղորդում կներկայացնեն՝ պահանջելով քրգործ հարուցել օրենսդիր իշխանության ներկայացուցիչների կողմից առանձնապես ծանր հանցանք կատարելու փաստով
29/06/2020 20:24
«Բարգավաճ Հայաստան», «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» և «Հայրենիք» կուսակցությունները վաղը՝ հունիսի 30-ին, հանցագործության մասին հաղորդում կներկայացնեն ՀՀ գլխավար դատախազություն՝ պահանջելով քրեական գործ հարուցել օրենսդիր իշխանության ներկայացուցիչների և բարձրաստիճան պաշտոնատար այլ անձանց հանցակցությամբ առանձնապես ծանր հանցանքներ կատարելու փաստերի առթիվ:
Այս մասին նշված է կուսակցությունների տարածած համատեղ հայտարարության մեջ։
Լիազոր ներկայացուցիչները հունիսի 30-ին, ժամը 10:00-ին ՀՀ գլխավոր դատախազություն առձեռն կհանձնեն երեք կուսակցությունների համատեղ հաղորդումը հանցագործության մասին։

«Процветающая Армения», «Дашнакцутюн» и «Айреник» подадут заявление в генпрокуратуру, требуя возбудить уголовное дело против представителей власти за совершение особо тяжких преступлений
29/06/2020 20:38
Завтра, 30 июня, партии «Процветающая Армения», АРФ «Дашнакцутюн» и «Айреник» подадут заявление о преступлении в Генеральную прокуратуру РА, требуя возбудить уголовное дело против представителей законодательной власти и других высокопоставленных чиновников за совершение особо тяжких преступлений.
Об этом говорится в совместном заявлении сторон.
Полномочные представители передадут совместное заявление трех партий в Генеральную прокуратуру РА 30 июня в 10:00.