Եթե դա իրականություն է, սա համարում եմ անբարո քայլ․ Նաիրա Զոհրաբյանը՝ սահմանադրական փոփոխություններին կորոնավիրուսով վարակված պատգամավորների մասնակցության մասին
29/06/2020 12:16
Եթե դա իրականությանը համապատասխանում է, ապա շատ անամոթ և անբարո քայլ եղած կլինի, լրագրողներին ասաց ԲՀԿ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ անդրադառնալով մամուլի հրապարակումներին այն մասին, որ Սահմանադրությունը փոխելու օրենքի նախագծի ժամանակ ձայներ ապահովելու նպատակով իշխանական ֆրակցիան ստիպել է կորոնավիրուսով վարակված երկու գործընկերոջ գալ ու մասնակցել քվեարկությանը։
«Ես տեղեկություն չունեմ, գիտեմ, որ «SOS» ռեժիմով բոլոր պատգամավորները բերման են ենթարկել։ Վստահ տեղեկատվություն չունեմ, բայց մեզ ասել են, որ նման բան է եղել ու ասել են այդ երկու պատգամավորի անունը, ովքեր վարակակիր էին, իրենք ձեռնոցներով, դիմակներով եկել են քվեարկելու։ Եթե դա իրականություն է, սա համարում եմ անբարո քայլ», - ասաց Զոհրաբյանը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը առաջին երկրորդ ընթերցմամբ ընդունվել էր առանց ընդդիմադիր երկու խմբակցությունների ներկայության։

Если это соответствует действительности, то считаю это безнравственным шагом – Наира  Зограбян об участии зараженных депутатов в голосовании по поправкам в Конституцию
29/06/2020 13:08
Если это соответствует действительности, то считаю это безнравственным шагом – Наира Зограбян об участии зараженных депутатов в голосовании по поправкам в Конституцию
Если это соответствует действительности, то очень стыдно и это – безнравственный шаг, заявила сегодня журналистам депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян, касаясь публикаций СМИ о том, что правящая фракция «Мой шаг» заставила двух зараженных коронавирусом депутатов прийти в парламент и участвовать в голосовании.
«Я меня нет сведений, но я знаю, что все депутаты были подвергнуты приводу в режиме "SOS". Точной информации у меня нет, но нам сказали, что произошло подобное и назвали имена этих двух депутатов, которые были носителями вируса и пришли на голосование в масках и перчатках. Если это соответствует действительности, то я считаю это безнравственным шагом», - сказала Наира Зограбян.
Напомним, законопроект о внесении изменений в Конституцию был принят в первом и втором чтении депутатами парламента от правящего блока «Мой шаг». Оппозиционные фракции не участвовали в голосовании.