ԱՄՆ-ում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակի 41 556 նոր դեպք
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսային վարակի հայտնաբերված դեպքերի թիվն աճել է 41,5 հազարով, մահացել է ավելի քան 330 մարդ, վկայում է Ջոնս Հոփկինսի համալսարանը, որն ամփոփում է դաշնային և տեղական իշխանությունների, ինչպես նաև լրատվամիջոցների և այլ բաց աղբյուրների տվյալները:
Համալսարանի տվյալներով՝ վերջին 24 ժամվա ընթացքում ԱՄՆ-ում գրանցվել է վարակի 41 556 և մահվան 337 դեպքեր՝ COVID-19 ունեցող հիվանդների շրջանում:
Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալներով՝ ԱՄՆ-ում ողջ ընթացքում վարակվել է 2 590 582 մարդ, մահացել է ավելի քան 126 հազարը: Նշվում է, որ ավելի քան 705 հազար մարդ ապաքինվել է:
Համալսարանի տվյալներով, ամբողջ աշխարհում կորոնավիրուսով վարակված է ավելի քան 10,3 միլիոն մարդ և ավելի քան 505 հազարը՝ մահացել են:

В США выявили 41 556 новых случаев коронавируса за сутки
Количество выявленных случаев заражения коронавирусом нового типа в США за последние сутки увеличилось на 41,5 тысячи, еще более 330 человек скончались, сообщает университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.
По информации университета, за последние 24 часа в США зарегистрировали 41 556 новых случаев заражения и 337 летальных исходов среди пациентов с COVID-19.
По данным университета Джонса Хопкинса, за все время в США выявили 2 590 582 заразившихся, более 126 тысяч человек скончались. Отмечается, что свыше 705 тысяч человек выздоровели.
Во всем мире, как сообщает университет, зафиксировали более 10,3 миллиона случаев заражения и свыше 505 тысяч смертей из-за COVID-19.