Facebook-ն արգելափակել է հարյուրավոր ծայրահեղական օգտահաշիվներ
Facebook-ն արգելափակել է հարյուրավոր օգտահաշիվներ՝ կապված ԱՄՆ-ում անկարգություններում ներքաշված ծայրահեղականների հետ: Այս մասին հայտնում է ընկերության կայքը:
Մասնավորապես, Facebook սոցիալական ցանցում արգելափակվել է 220, Instagram-ում՝ 95 օգտահաշիվ, որոնք կապված են աջակողմյան «Boogaloo» շարժման հետ:
Այդ էջերով իրականացվում էր բռնությունների քարոզչություն՝ քաղաքացիական անձանց, ոստիկանության, պաշտոնատար անձանց և պետական գերատեսչությունների նկատմամբ, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, փակվել է ևս 500 օգտահաշիվ, որոնք կապված չէին այս շարժման հետ, բայց ներգրավված էին նմանատիպ բովանդակության տարածման գործում:

Facebook закрыла сотни экстремистских аккаунтов
Компания Facebook заблокировала сотни аккаунтов, которые связаны с причастными к беспорядкам в США экстремистами. Об этом сообщается на сайте компании.
В частности, в социальной сети Facebook заблокированы 220 аккаунтов, в Instagram – 95 аккаунтов, связанных с праворадикальным движением Boogaloo. На данных аккаунтах осуществлялась пропаганда насилия в отношении гражданских лиц, полицейских, чиновников и правительственных учреждений, указано в сообщении компании.
Кроме того, закрыты еще около 500 учетных записей, не связанных с данным движением, однако причастных к размещению аналогичного контента.