«Մեր պահանջը մեկն է. ստեղ զենք չպիտի ֆռա». ջերմուկցիները թույլ չեն տալիս Ամուլսարում նոր պահնորդական ծառայության մուտքը
01/07/2020 12:29
Ամուլսարի տարածքում վիճակը շարունակում է լարված մնալ։
Տարածքում հսկողություն իրականացնող բնակիչները թույլ չեն տալիս պահնորդային ուժերին մտնել սարի տարածք։
Հիշեցնենք՝ երեկվանից այստեղ են եկել պահնորդային ուժեր, ջերմուկցիները, սակայն, վերջիններիս թույլ չէին տվել առաջ անցնել։ Մեծ թվով ոստիկաններ էին հավաքվել։
Այսօր էլ տարածքի պահպանությունն իրականացնող բնակիչները պնդում էին, որ ժողովրդի պահանջը մեկն է.
«Այս պահանջին պետք է ենթարկվեն բոլորը, այդ թվում՝ հանրապետության վարչապետը։ Մենք ասում ենք, որ ստեղ զենք չպիտի ֆռա, մեր երեխեքը, հանգստացողը զենք չպետք ա տեսնի»։

У нас одно требование – здесь не должно быть оружия: жители Джермука не разрешают новой охранной службе въехать на территорию Амулсарского рудника
01/07/2020 13:13
Ситуация на территории Амулсарского рудника продолжает оставаться напряженной.
Охраняющие территорию жители Джермука и соседних сел не разрешают въезд на территорию месторождения сотрудникам охранной службы.
Напомним, сотрудники охранной компании со вчерашнего дня пытаются проехать к  Амулсарскому руднику, однако жители Джермука не позволили им въехать на территорию Амулсара. Здесь были сконцентрированы полицейские силы.
Сегодня охраняющие территорию рудника жители утверждают, что у народа есть только одно требование:
«Этому требованию все должны подчиняться, в том числе премьер-министр республики. Мы говорим, что здесь не должно быть людей с оружием, наши дети, отдыхающие не должны видеть оружия».