Եթովպիայում 50 մարդ է զոհվել երգչի սպանությունից հետո սկսված ընդհարումների ժամանակ
Եթովպիայի Օրոմիայի նահանգում սկսված  անկարգությունների ընթացքում, որոնք բռնկել են երաժիշտ և  քաղաքական ակտիվիստ Հաակաալուու Հունդեսաայի սպանությունից հետո, առնվազն 50 մարդ է զոհվել, հայտնում է Reuters-ը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին:
Ավելի վաղ Reuters-ը, հղում անելով Ադամա քաղաքի (Օրոմիայի նահանգ) կենտրոնական հիվանդանոցի գլխավոր բժշկին, հաղորդել է ընդհարումների ընթացքում ութ զոհվածի և 80 տուժածի մասին:
Ավելի ուշ Եթովպիայի մայրաքաղաք Ադիս Աբեբայում տեղի է ունեցել երեք պայթյուն, զոհերի թվի և  պատահարի այլ մանրամասնությունների մասին տվյալներ առայժմ չեն ստացվել:

В Эфиопии 50 человек погибли в столкновениях после убийства певца
По меньшей мере 50 человек погибли в эфиопском штате Оромия в ходе беспорядков, вспыхнувших после убийства музыканта и политического активиста Хаакаалуу Хундессаа. Об этом сообщило в среду агентство Reuters со ссылкой местные власти.
"Мы не были готовы к такому развитию событий", - заявил официальный представитель правительства штата Гетачев Балча. Он добавил, что среди погибших есть как демонстранты, так и сотрудники службы безопасности.
Ранее Reuters со ссылкой на главврача центральной больницы города Адама (штат Оромия) Меконнена Фейсса сообщал о восьми погибших и 80 пострадавших в ходе беспорядков. Позднее в столице Эфиопии Аддис-Абебе произошли три взрыва, данные о количестве жертв и другие подробности произошедшего пока не последовали.