Կանադան երկարաձգել է արտասահմանցիների համար երկիր մուտք գործելու արգելքը
Կանադան առնվազն մինչև հուլիսի 31-ը երկարաձգել է արտասահմանցիների համար երկիր մուտք գործելու արգելքը, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Կանադայի սահմանապահ ծառայության գործակալության ներկայացուցիչ Ռեբեկա Փուրդիի հայտարարությանը:
Նա հայտարարել է, որ Կանադա մուտք գործող օտարերկրացիների համար արգելքը երկարաձգվել է մինչև հուլիսի 31-ը, «հասարակական առողջության նկատառումներից ելնելով»:
Նշվում է, որ այդ սահմանափակումը երկրում մտցվել է մարտի 16-ին՝ որպես կորոնավիրուսային վարակի տարածման դեմ պայքարի մաս:
Բացի այդ, Կանադայի իշխանությունները մինչև օգոստոսի 31-ը երկարացնում են երկիր մուտք գործող անձանց համար ինքնամեկուսացման խիստ պահանջները:
Ըստ վերջին տվյալների՝ Կանադայում COVID-19-ով վարակվածների թիվը հասել է 103 918-ի: 8566 մարդ մահացել է, ավելի քան 67 178-ը՝ ապաքինվել:

Канада продлила запрет на въезд иностранцам
Запрет на въезд иностранных граждан в Канаду запрещен как минимум до 31 июля. Об этом во вторник, 30 июня, сообщает РИА Новости, со ссылкой на заявление представителя Агентства пограничной службы Канады Ребекки Пурди.
Она заявила, что запрет на въезд иностранных граждан в Канаду был продлен как минимум до 31 июля "из соображений охраны общественного здоровья".
Уточняется, что данное ограничение в стране вводилось изначально 16 марта в рамках борьбы с распространением коронавирусной инфекции.
Также, власти Канады продлевают до 31 августа действие строгих требований по самоизоляции для въезжающих в страну.
Нарушение карантина может грозить штрафом до 750 тысяч канадских долларов (551,5 тысяч долларов США) или шестимесячным тюремным заключением. В том случае, если нарушение самоизоляции ставит под угрозу жизнь другого человека, штраф может возрости до миллиона канадских долларов (735,4 тысяч долларов США), а тюремное заключение до трех лет.
По последним данным, число зараженных COVID-19 в Канаде достигло 103 918 человек. Скончались 8566 пациентов, излечились свыше 67 178 заболевших.