Պուտինը մասնակցել է սահմանադրական փոփոխությունների համառուսաստանյան հանրաքվեին (Տեսանյութ)
Ռուսաստանի  նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չորեքշաբթի  մասնակցել է սահմանադրական փոփոխությունների համառուսաստանյան հանրաքվեին:
Համաձայն հեռարձակման՝ երկրի ղեկավարը ժամանել է Մոսկվայի հարավ-արևմուտքում գտնվող Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի նախագահության շենք, որտեղ ավանդաբար քվեարկում է ընտրությունների ժամանակ:
Նախագահն անձնական պաշտպանության միջոցներ՝ դիմակ և ձեռնոցներ,  չի օգտագործել, սակայն քվեաթերթիկը նրան փոխանցող ընտրական հանձնաժողովի անդամը եղել է դիմակով և ձեռնոցով:  Պուտինն օգտվել է միանգամյա օգտագործման գրիչից, որն անձամբ հանել է փաթեթից ստորագրելու համար ընտրողների ցուցակի համապատասխան սյունակում: Նա լրացրել է քվեաթերթիկը ընտրության խցիկում և գցել այն քվեատուփի մեջ: Ընտրատեղամասում նրա գտնվելու ժամանակ այլ ընտրողներ չեն եղել, բայց ներկա են եղել դիտորդները:

Путин проголосовал по поправкам в конституцию (Видео)
Президент России Владимир Путин в среду принял участие в общероссийском голосовании по поправкам к конституции.
Согласно трансляции с избирательного участка, глава государства прибыл на участок в здании президиума Российской академии наук на юго-западе Москвы, где он традиционно голосует на выборах.
Президент не стал использовать индивидуальные средства защиты - маску и перчатки, но член участковой избирательной комиссии, выдававшая ему бюллетень, была в маске и перчатках. Путин воспользовался одноразовой ручкой, которую сам распаковал, чтобы расписаться в получении избирательного бюллетеня в соответствующей графе списка избирателей. Затем президент заполнил бюллетень в кабинке для голосования и вложил его в электронный комплекс обработки избирательных бюллетеней. В момент, когда Путин находился на избирательном участке, других голосующих там не было, но присутствовали наблюдатели.