Թուրքիայում միգրանտներով նավ է խորտակվել
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուն հայտնել է, որ երկրի արևելքում գտնվող Վանա լճում նավ է խորտակվել, որում  55-60 ապօրինի միգրանտ է եղել, զոհվել է վեց մարդ, հայտնում է Anadolu-ն:
«Վանա լճում միգրանտներ տեղափոխող նավ է խորտակվել: Անկարայից դեպքի վայր է բերվել  Row անօդաչու սարքը, որը նախատեսված է ստորջրյա լուսանկարներ և տեսանյութեր ստանալու համար: Այս սարքն առաջին անգամ է օգտագործվում Թուրքիայի ներքին ջրերում», - ասել է նախարարը:
Նախարարը նշել է, որ խորտակված նավն այժմ գտնվում է 110-120 մ խորության վրա: Դեպքի  հետ կապված 11 մարդ ձերբակալվել է: Որոնման և փրկարարական գործողությունը շարունակվում է:

В Турции затонула лодка с мигрантами
Министр внутренних дел Турции Сулейман Сойлу сообщил, что на озере Ван на востоке страны затонула лодка, в которой находились 55-60 нелегальных мигрантов, шесть человек погибли, сообщает агентство Anadolu.
"Из Анкары в район затопления лодки с мигрантами на озере Ван доставлен дрон Row, предназначенный для осуществления фото- и видеосъемки под водой. Данное устройство используется во внутренних водах Турции впервые", - отметил министр.
Министр сообщил, что сейчас затонувшая лодка находится на глубине 110-120 метров. В связи с происшествием задержаны 11 человек. Проводится поисково-спасательная операция.