Կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ՝ Ստեփանակերտում. հաստատվել է ևս 6 դեպք
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտաբերվել Ստեփանակերտ քաղաքում, որը կապակցված է Շուշիում երեկ հաստատված դեպքի հետ: Երկու օջախներից 6 քաղաքացու մոտ հաստատվել է COVID-19: Կորոնավիրուսով վարակված անձանց շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ անհրաժեշտ աշխատանքներ են տարվում:
Այսպիսով, հուլիսի 2-ի դրությամբ կորոնավիրուսով հիվանդացության 6 նոր դեպք է հաստատվել: Մեկուսացված է 70, փաստացի հիվանդությունը հաղթահարում է 24 քաղաքացի: Նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:

В Арцахе подтверждены шесть новых случаев заражения коронавирусом
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что в городе Степанакерт выявлен новый очаг заражения COVID-19, который связан с подтвержденным накануне в Шуши случаем.
Из двух очагов у 6 человек подтвержден COVID-19. Проводится необходимая работа для выяснения круга контактировавших с зараженными лиц.
Таким образом, по состоянию на 2 июля, в Арцахе подтверждено 6 новых случаев коронавирусной болезни. Изолированы 70 человек, на лечении находятся 24 человека. Состояние их здоровья медики оценивают как удовлетворительное.