Շնորհավորում եմ Սահմանադրության մեջ փոփոխությունների վերաբերյալ համառուսական քվեարկությունը հաջող անցկացնելու կապակցությամբ. Փաշինյանը՝ Պուտինին
02/07/2020 18:52
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։
«Շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ռուսաստանի Դաշնության Սահմանադրության մեջ փոփոխությունների հաստատման վերաբերյալ համառուսական քվեարկությունը հաջող անցկացնելու կապակցությամբ:
Այս իրադարձությունը, իհարկե, սկզբունքային նշանակություն ուներ Ռուսաստանի պետականության հետագա ամրապնդման համար: Վստահ եմ, որ երկրի հիմնական օրենքի մեջ կատարվող փոփոխությունները, որոնք արժանացել են Ռուսաստանի հասարակության ճնշող մեծամասնության հավանությանը, ստեղծում են երկրի հետագա առաջընթացի և նրա սոցիալ-տնտեսական զարգացման համար նպաստող պայմաններ:
Մաղթում եմ Ձեզ և Ռուսաստանի Դաշնության եղբայրական ժողովրդին խաղաղություն, բարեկեցություն և բարգավաճում», - ասված է ուղերձում։

Поздравляю с успешным проведением общероссийского голосования по вопросу изменений в Конституции РФ – Никол Пашинян
02/07/2020 19:17
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Россиской Федерации Владимиру Путину, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Поздравляю Вас с успешным проведением общероссийского голосования по вопросу одобрения изменений в Конституции Российской Федерации.
Это событие, несомненно, имело принципиально важное значение для дальнейшего упрочения российской государственности. Уверен, что изменения в основном законе страны, одобренные преобладающим большинством российского общества, создают условия, способствующие дальнейшему прогрессу страны и ее социально-экономическому развитию.
Желаю Вам и братскому народу Российской Федерации мира, процветания и благополучия», - говорится в послании Никола Пашиняна.