Մեր երկրի տնտեսության զարգացման համար նվազագույն շեմը պետք է լինի 8 տոկոսը. Արայիկ Հարությունյան
Մեր երկրի տնտեսության զարգացման համար նվազագույն շեմը պետք է լինի 8 տոկոսը, և ուզում եմ վստահեցնել, որ ծրագրերը գերակատարվելու են, ուղիղ եթերում ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Ունենալու ենք տնտեսական աճի բարձր տեմպեր՝ գյուղատնտեսության, ծառայության և այլ ոլորտներում: Շատ ավելի մեծ թվով աշխատատեղեր են ստեղծվելու՝ մանավանդ շինարարության, գյուղատնտեսության և վերամշակման բնագավառներում:
Պետք է փորձենք ճիշտ վերաբնակեցման, հայրենադարձության քաղաքականություն իրականացնել, ինչը թույլ կտա լուծել նաև աշխատուժի խնդիրը: Շարունակական բարձրանալու են աշխատավարձերը, թոշակները, նպաստները», - ասաց ԱՀ նախագահը:

Для развития экономики страны нужен минимальный рост 8% – Араик Арутюнян
Для развития экономики нашей страны нужен минимальный показатель роста 8%, и хочу заверить, что программы будут перевыполнены, заявил сегодня президент Республики Арцах Араик Арутюнян, представляя программу развития республики на 2020-2025 гг.
«Мы будем иметь высокие темпы экономического роста в сфере сельского хозяйства, предоставления услуг и других отраслях. Будет создано больше рабочих мест, особенно в сфере строительства, сельского хозяйства и переработки.
Мы должны проводить правильную политику по реализации программ заселения, репатриации, что позволит решить также проблему рабочей силы. Постоянно будут повышаться зарплаты, пенсии, пособия», - сказал президент Арцаха.