Կորոնավիրուսային ռեկորդ է գրանցվել Հնդկաստանում
Հնդկաստանում կորոնավիրուսով վարակման հայտնաբերված նոր դեպքերի թիվը մեկ օրում աճել Է 20 903-ով և հասել 625 544-ի:
Հնդկաստանի առողջապահության և ընտանիքի բարեկեցության նախարարության փոխանցմամբ՝ 24 ժամում մահացածների թիվն ավելացել Է 379-ով և հասել 18 213-ի:
Ախտահարվածների թվի օրական աճը Հնդկաստանի համար դարձել ռեկորդային համավարակի ամբողջ ժամանակամիջոցում, նախորդ ռեկորդը սահմանվել Էր հունիսի 28-ին՝ 19900 դեպքով: Առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ երկրի հիվանդանոցներում բուժվում Է 227 439 հիվանդ, առողջացել է 379 892-ը:

В Индии число заразившихся коронавирусом выросло за сутки более чем на 20 тыс.
Количество выявленных за сутки новых случаев заражения коронавирусом в Индии возросло на 20 903 и достигло 625 544. Как сообщило в пятницу индийское министерство здравоохранения и благосостояния семьи на своем сайте, число умерших увеличилось за 24 часа на 379 и достигло 18 213.
Суточный рост числа инфицированных стал рекордным для Индии за все время пандемии, предыдущий рекорд был установлен 28 июля (более 19,9 тыс.). По данным Минздрава, в больницах страны проходят лечение 227 439 пациентов, выздоровели 379 892.