Հնդկաստանում հանցագործների հետ փոխհրաձգության ժամանակ ութ ոստիկան է մահացել
Հնդկաստանի Ութար Փրադեշի հյուսիսային նահանգում հանցագործների հրոսակախմբի հետ սկսած փոխհրաձության ժամանակ առնվազն ութ ոստիկան է մահացել, 12-ը վիրավորվել է, հայտնում է «The Times of India» թերթը:
Քրեական հանցագործների դեմ իրավահ մարմինների աշխատակիցների մարտը տեղի է ունեցել Քանփուրի օկրուգի գյուղերից մեկում:
Հանցագործները կրակ են բացել կարգի 40 պահապանի վրա, որոնք ժամանել էին հրոսակախմբի պարագլխին կալանավորելու համար, որի դեմ 60 գործ է հարուցված:
«News18» հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ հրոսակախմբի պարագլուխը, հավանաբար, նախազգուշացված է եղել պատրաստվող կալանքի մասին, և հանցագործները բետոնե բլոկներով փակել են գյուղի ճանապարհը: Սակայն իրավապահները մաքրել են ճանապարհը, ինչից հետո հայտնվել են կրակոցների տարափի տակ, որը գանգստերներն արձակել են հարևան շենքերի տանիքներից:

Восемь полицейских погибли в перестрелке с преступниками на севере Индии
По меньшей мере восемь полицейских погибли и 12 получили ранения в пятницу в ожесточенной перестрелке с бандой преступников в северном индийском штате Уттар-Прадеш. Об этом сообщила газета The Times of India.
По ее информации, бой сотрудников правоохранительных органов с уголовниками произошел в одной из деревень в округе Канпур.
Преступники открыли огонь по 40 стражам порядка, прибывшим для ареста главаря банды, против которого возбуждено 60 дел.
Как сообщает информационное телеканал News18, главарь банды по имени Викас Дубей, очевидно, был предупрежден о готовящемся аресте, и преступники перегородили дорогу к деревне бетонными блоками, чтобы не дать полиции проехать.
Однако правоохранители расчистили дорогу, после чего попали под шквальный огонь, который гангстеры открыли с крыш соседних зданий.