Հեռու տարեք ձեր կեղտոտ ձեռքերն «Արմնյուզ»-ից և ազատ մամուլից. քաղաքագետ
«Ամիսներ շարունակ մեդիայի բազում ներկայացուցիչներ, մի շարք փորձագետներ, այդ թվում նաև ես, զգուշացնում էինք հանրությանը, որ Սահմանադրական դատարանում իր համար ցանկալի արդյունքի հասնելուց հետո Նիկոլ Փաշինյանն անցնելու է չորրորդ իշխանության՝ այն է՝ մամուլի դեմ պայքարին։ Եվ քիչ առաջ ահա տեղեկանում եմ, որ Ոստիկանության ծառայողները մտել են «Արմնյուզ» հեռուստաընկերություն ու այնտեղ ինչ-որ ստուգումներ են ուզում անել։ Ֆորմալ առիթը հաղորդավարներից մեկի դիմակ չկրելն է։ ArmNews-ի տնօրինության և սեփականատերերի բոլոր այն պնդումները, որ իրենք առաջնորդվել են իրենց ոլորտը կարգավորող պետական մարմնի՝ ՀՌԱՀ ղեկավարի ցուցումներով, ոստիկանները անտեսում են։
Ուրեմն ասեմ, որ չնայած Նիկոլ Փաշինյանի՝ մամուլի դեմ իրականացված նախկին բոլոր «նիկոլությունների»՝ սա ես համարում եմ մեդիայի դեմ պատերազմի պաշտոնական սկիզբ։ Վարչապետն ու իր կամակատար իրավապահները, թերևս ՍԴ դեմ կարծեցյալ հաղթանակից արբեցած, մտածում են, որ հիմա էլ մամուլի հերթն է եկել։ Ուրեմն ասեմ, գլուխներդ պատին եք տվել, եթե կարծում եք, թե Սահմանադրական դատարանի հարցը մարսեցիք, և կրկնակի անգամ եք գլուխներդ պատին տվել, եթե մտածում եք, թե կարող եք Հայաստանում ազատ խոսք ճնշել։
«Արմնյուզ» հեռուստաընկերությունն այսօրվա Հայաստանի ամենադիտվող, ամենապահանջված և վստահաբար ամենաանհրաժեշտ լրատվամիջոցն է։ Եվ ուրեմն հեռու տարեք ձեր կեղտոտ ձեռքերը «Արմնյուզ»-ից և ազատ մամուլից։ Չկարծեք, թե ամենակարող եք և պիտի թույլ տանք, որ մեր երկրում բռնատիրություն կառուցեք։ Ոչ։ Ամենակարող չեք։ Ավելին ասեմ՝ ոչինչ եք դուք։ Ընդամենը մի սխալ, որը շուտով պիտի ուղղենք»:

Уберите ваши грязные руки прочь от «ArmNews» и свободной прессы – Грант Мелик-Шахназарян
«Уже в течение месяцев многочисленные представители медиа, ряд экспертов, в том числе и я, предупреждали общественность о том, что после достижения желательного результата в Конституционном суде, Никол Пашинян перейдет к четвертой власти, то есть – к борьбе против СМИ. И вот немногим ранее, узнаю о том, что служащие полиции нагрянули в ArmNews и хотят провести там какие-то проверки. Формальной причиной стало неношение маски одним из ведущих телеканала. Все утверждения руководства и собственников телекомпании «ArmNews», что они руководствовались указаниями руководителя регулирующего их сферу государственного органа – НКТР – полицейские проигнорировали.
Значит, хочу сказать, что, несмотря на все осуществленные Николом Пашиняном в прошлом «николства» против прессы,  я считаю это официальным началом войны против медиа. Премьер-министр и его приспешники правоохранители, пожалуй, опьяненные иллюзорной победой над Конституционным судом, думают, что переварили вопрос Конституционного суда, однако дважды  ошибаетесь, если считаете, что можете подавить свободу слова в Армении.
Телеканал «ArmNews» один из самых популярных, самых востребованных, и, безусловно, самых необходимых средств массовой информации в Армении. И, следовательно, уберите ваши грязные руки прочь от «ArmNews» и свободной прессы. Не думайте, что вы всемогущи, и мы позволим вам установить диктатуру в нашей стране. Нет. Вы не всемогущи. Более того, вы – ничто. Вы – всего лишь ошибка, которая вскоре будет исправлена», - написал Грант Мелик-Шахназарян.