Չեռնոգորիայում 100 եվրոյից սկսած տուգանք է սահմանվել դիմակ չդնելու համար
Չեռնոգորիայի իշխանությունները ֆիզիկական անձանց համար կորոնավիրուսի դեմ պայքարում հակահամաճարակային միջոցառումներին չհետևելու համար 100, իսկ իրավաբանական անձանց համար 2000 եվրոյից սկսած տուգանքներ են սահմանել, հայտնում է կառավարությունը:
Այնտեղ բնակչությանն ինֆեկցիոն հիվանդություններից պաշտպանության մասին օրենքում նոր կետեր են ներառվել, որոնք ուրբաթ օրվանից սկսած կիրառվելու են։
«Ֆիզիկական անձանց համար 100-ից 2000 եվրոյի չափով տուգանք է սպառնում, եթե վերջիններս չեն հետևում սոցիալական հեռավորությանը, դիմակներ և պաշտպանության համար նախատեսված այլ միջոցներ չեն կրում, կամ այնպիսի օբյեկտ են առանց դիմակ մտնում, որտեղ դրա կիրառումը պարտադիր է», - նշվում է կառավարության թվիթերյան էջում:

В Черногории ввели штрафы от 100 евро за отсутствие маски
Власти Черногории ввели штрафы от 100 евро для физических и от 2 тысяч евро для юридических лиц за несоблюдение мер эпидемиологической защиты от COVID-19, сообщил кабинет министров.
В Черногории вступили в силу новые дополнения к закону о защите населения от инфекционных заболеваний. Применяться они начнут с пятницы.
"Штрафы от 100 до 2 тысяч евро для физлица, если оно не соблюдает физическую дистанцию, не носит маску и другие предписанные средства защиты или войдет без маски в объект, где ее ношение обязательно", — сообщил кабмин в Twitter.