Հովիկ Աղազարյանի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել. գործն ուղարկվել է դատարան
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի որդու մասնացությամբ վթարի գործն ուղարկվել է դատարան, Aysor.am-ը տեղեկացավ «Դատալեքս» դատական տեղեկատվական համակարգից:
Իվան Հովիկի Աղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2019 թվականի նոյեմբերի 5-ին` ժամը 13:30-ից 14:30 ընկած ժամանակահատվածում, իրեն սեփականության իրավունքով պատկանող «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենան Երևան քաղաքի Արցախի պողոտայի թիվ 61 հասցեի դիմացի հատվածում 1-ին երթևեկելի գոտով, այնուհետև 2-րդ երթևելելի գոտով 15-20 կմ/ժ արագությամբ կատարել է հետընթաց որի ժամանակ թույլ է տվել ՀՀ կառավարության 2007 թվականի հունիսի 28-ին 955-ն որոշմամբ հաստատված «Ճանապարհային երթևեկության կանոնների» 48-րդ կետի պահանջներին հակասող գործողություններ, այն է` հետընթաց սկսելուց առաջ, չի համոզվել դրա կատարման անվտանգության, մասնավորապես` ավտոմեքենայի հետևում առկա խոչընդոտի կամ վտանգի աղբյուրների բացակայության մեջ, չի դիմել այլ անձանց օգնությանը և հետընթացով անցնելով որոշոկի տարածություն` ավտոմեքենայի հետևի ձախ հատվածով վրաերթի է ենթարկել հետիոտն Արմինե Յուրիկի Կիրակոսյանին ու անզգուշությամբ նրա առողջությանը պատճառել միջին ծանրության մարմնական վնաս:
Իվան Աղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որը սահմանում է պատիժ տուգանք՝ նվազագույն աշխատավարձի առավելագույնը երկուհարյուրապատիկի չափով, կամ կալանքով՝ մեկից երեք ամիս ժամկետով, կամ ազատազրկմամբ՝ առավելագույնը երկու տարի ժամկետով՝ որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով՝ առավելագույնը երեք տարի ժամկետով կամ առանց դրա:
Իվան Աղազարյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին: Գործը մակագրվել է դատավոր Վահագն Մելիքյանին։

Сыну Овика Агазаряна предъявлено обвинение, дело направлено в суд
Дело о ДТП с участием сына депутата парламента от правящего блока «Мой шаг» Овика Агазаряна направлено в суд, об этом сообщает портал судебной информации «DataLex».
Ивану Агазаряну предъявлено обвинение в связи с тем, что он 5 ноября 2019 года, в период с 13:30 до 14:30, за рулем принадлежащего ему автомобиля марки «Opel» на участке проспекта Арцаха №61 он дал задний ход по проезжей части со скоростью 15-20 км/ч, во время чего совершил действия, противоречащие требованием пункта 48 «Правил дорожного движения», утвержденных решением правительства №955-н от 28 июня 2007 года. В частности, до движения задним ходом не удостоверился в безопасности выполнения этого маневра – в отсутствии препятствий или источников опасности позади автомобиля, не обратился за помощью к другим лицам – проехал задним ходом некоторое расстояние и совершил наезд на пешехода Армине Киракосян, причинив по неосторожности ее здоровью вред средней тяжести.
Ивану Агазаряну предъявлено обвинение по признакам части 1 статьи 242 Уголовного кодекса Армении, согласно которой предусматривается наказание штрафом в размере не свыше двухсоткратного размера минимальной заработной платы, либо исправительными работами на срок не свыше двух лет, либо арестом на срок от одного до трех месяцев, либо лишением свободы на срок не свыше двух лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок не свыше трех лет или без такового.
В качестве меры пресечения в отношении Ивана Агазаряна избрана подписка о невыезде. Дело завизировано на имя судьи Ваагна Меликяна.