«Հրապարակ». ԼՀԿ-ն «Պլան Բ» է մտածել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԼՀԿ-ն դիմել է ԿԸՀ՝ խնդրելով վերադարձնել իրենց 18-րդ մանդատը և վերականգնել ընդդիմությանը հասանելիք 1/3-ը։ Մանդատն Արման Բաբաջանյանն է տնօրինում, որը դուրս է եկել խմբակցությունից։ Դիմումի քննության օրը դեռ չի նշանակվել, այն կներկայացնի Դավիթ Խաժակյանը։ Բայց եթե ԿԸՀ-ն մերժի նախադեպը չունեցող այս դիմումը, ԼՀԿ-ն «Պլան Բ» է մտածել. պատրաստվում են դատարան դիմել։
Եվ քանի որ խոսքը մանդատի մասին է, գործը կգնա ՍԴ։ ԼՀԿ-ում հույս ունեն, որ այս հարցում Փաշինյանը «ճիշտ» քաղաքական որոշում կկայացնի, որը հետագայում կծառայի իրեն՝ անհնազանդների ձեռքից մանդատները վերցնելու առումով»:

«Грапарак»: Партия «Светлая Армения» разработала «План Б»
Газета «Грапарак» пишет, что партия «Светлая Армения» обратилась в Центральную избирательную комиссию с просьбой вернуть им 18-й мандат и восстановить 1/3, которая полагается оппозиции. Мандат принадлежит Арману Бабаджаняну, который вышел из фракции «Светлая Армения». День рассмотрения заявления еще не назначен, его представит Давид Хажакян. Но если ЦИК отклонит не имеющее прецедента это заявление, партия «Светлая Армения» разработала «План Б» – собирается обратиться в суд.
И поскольку речь идет о мандате, дело будет направлено в Конституционный суд. В партии «Светлая Армения» надеются, что Пашинян примет в этом вопросе «правильное» политическое решение, которое в дальнейшем послужит ему, чтобы забрать мандаты у непокорных депутатов.