«Մեգամոլ Արմենիա» առևտրի կենտրոնում ռումբի տեղադրման մասին ահազանգը կեղծ էր
Հուլիսի 6-ին, ժամը 13։30-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ոստիկանությունից տեղեկություն է ստացվել, որ ինտերնետային հարթակում հաղորդագրություն է տարածվել, որ Երևանի «Մեգամոլ Արմենիա» առևտրի կենտրոնի 1-ին և 2-րդ հարկերում ռումբեր են տեղադրված, որոնք ժամը 13։50-ին պայթելու են։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական, կինոլոգիական, հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խմբերը և հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը։
Փրկարարները և ոստիկանության աշխատակիցներն իրականացրել են տարհանում․ անվտանգ տարածք է դուրս բերվել մոտ 350 քաղաքացի։
Փրկարար ծառայության և ոստիկանության կինոլոգիական խմբերն իրականացրել են ռումբերի որոնման աշխատանքներ։

МЧС Армении: Сигнал о бомбе в торговом центре «Megamall Armenia» оказался ложным
Министерство по чрезвычайным ситуациям сообщает, что в результате проведенного спасателями осмотра в торговом центре «Megamall Armenia» бомбы не обнаружены.
Напомним, сегодня, в 13:306, в Национальный центр кризисного управления МЧС Армении поступил сигнал о том, что в интернете распространилась информация о заложенных на 1-ом и 2-ом этаже торгового центра «Megamall Armenia» бомбах, которые должна были взорматься в 13:50.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС, оперативные группы отдела организации спасательных и пожаротушительных работ особого назначения и инструктор отдела психологической помощи.
Спасатели и сотрудники полиции эвакуировали из торгового центра порядка 350 граждан.
Спасатели и кинологические группы полиции провели в торговом центре поисковые работы. В результате осмотра, в торговом центре «Megamall Armenia» бомбы не обнаружены.