Արտակարգ դեպք՝ Երևանում. հարձակվել են ՀՔԾ աշխատակցի վրա, վնասել նրան պատկանող ավտոմեքենան (Shamshyan.com)
06/07/2020 14:53
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի հետաքննչակման բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում հուլիսի 4-ին Երևանում տեղի ունեցած վիճաբանության, ծեծկռտուքի և գույքը դիտավորությամբ վնասելու փաստով։
Ժամը 16;30-ին ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Նելսոն Ստեփանյան նրբանցքում գործող «Ուրարտու» խանութի դիմաց Mazda մակնիշի ավտոմեքենայով հարձակվել են մի քաղաքացուոհւ վրա։
Պարզվել է, որ նշված վայրում վիճաբանության ժամանակ Mazda-ի վարորդն ու ուղևորը ձեռքերով և ոտքերով հարվածել են Երևանի բնակիչ Լուսինե Բ-ի մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով ֆիզիկական ցավ, ապա հարվածել ու վնասել են նրան պատկանող KIА մակնիշի ավտոմեքենան՝ պատճառելով խոշոր չափի վնաս։
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է նաև, որ այդ կինը և Mazda-ի մեկ այլ կին ուղևոր պայուսակով հարվածել են Լուսինե Բ-ի մոր մարմնի տարբեր մասերին։ Նոր Նորքի ոստիկանները տաք հետքերով բացահայտել են, որ Mazda-ն վարել է Երևանի բնակիչ՝ 58-ամյա Հարություն Շ-ն, իսկ ուղևորները եղել են նրա կինը՝ 56-ամյա Թամարա Հ-ն, նրանց աղջիկները՝ Երևանի բնակիչներ, 34-ամյա Անահիտ Շ-ն, 33-ամյա Մարինե Շ-ն, ովքեր քրեական հետախույզների կողմից անցկացված բացատրական աշխատանքների շնորհիվ ներկայացել են ոստիկաբությաբ Նոր Նորքի բաժին, կատարվածի մասին բացատրություն տվել և բաց թողնվել։
Հետաքննիչի որոշմամբ նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դատաբժշկական և դատաապրանքագիտական։
Կայքի տեղեկություններով՝ Լուսինե Բ-ն աշխատում է Հատուկ քննչական ծառայությունում՝ անձնակազմի կառավարման բաժնի գխավոր մասնագետ։

В Ереване напали на сотрудника Специальной следственной службы
В следственном отделе полиции Нор Норка подготавливаются материалы по факту произошедшей в Ереване 4 июля полемики, потасовки и причинения вреда имуществу, сообщает SHAMSHYAN.com.
Отмечается, что в 16:30 в отделение полиции Нор Норка поступил сигнал о том, что переулке Нельсона Степаняна, напротив магазина «Урарту» на автомобиле марки Mazda совершено нападение на гражданку.
Выяснилось, что во время полемики в указанном месте водитель Mazda и пассажир нанесли побои жительнице Еревана Лусине Б., причинившие физическую боль, затем повредили принадлежащий ей автомобиль марки KIА, причинивший ущерб в крупном размере.
В ходе подготовки материалов выяснилось, что эта женщина и другая пассажирка автомобиля Mazda наносили удары сумкой по разным частям тела матери Лусине Б. Полицейские Нор Норка по горячим следам установили, что за рулем автомобиля  Mazda находился житель Еревана 58-летний Арутюн Ш., а пассажиры в машине были его супруга 58-летняя Тамара А. и их дочери, жители Еревана 34-летняя Анаит Ш. и 33-летняя Марине Ш., которые в результате проведенных оперативно-розыскных работ явились в отделение полиции Нор Норка, дали объяснение в связи с произошедшим и были отпущены.
Назначен ряд экспертиз, в том числе судебно-медицинская и судебно-товароведческая.
Согласно данным сайта, Лусине Б. работает в Специальной следственной службе, главным специалистом отдела по управлению персоналом.