Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ Մինսկը հաղթահարել է կորոնավիրուսը
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ Մինսկում հաջողվել է հաղթահարել կորոնավիրուսային վարակը:
«Այն համակարգը, որը մենք ունենք, և առողջապահության ոլորտում կարգապահությունն ու կառավարելիությունը, օգնել են մեզ այս խիտ բնակեցված և բաց քաղաքներում հաղթահարել այդ խնդիրները: Ես հենց նոր խոսել եմ Նատալյա Իվանովնայի հետ (Հանրապետության խորհրդի նախագահ Նատալյա Կոչանովա - RT), թե ինչպեսի իրավիճակ այսօր ունենք: Կարող եմ շնորհավորել ձեզ՝ մենք հաղթահարել ենք այս աղետը», - Լուկաշենկոյի խոսքերը մեջբերում է «Belta»-ն:
Նա ընդգծել է, որ ամենակարևորը խուճապը կանխելն էր:
«Մենք դա հաղթահարել ենք: Եվ Աստծո հաջողությամբ կշարունակենք այդ գործընթացը: Պետք է դանդաղ հեռանանք աղետից և կանխենք համավարակի կրկնությունը: Դա մեզ համար շատ կարևոր է», - ասել է Բելառուսի նախագահը:

Лукашенко заявил, что Минск справился с коронавирусом
Президент Белоруссии Александр Лукашенко заявил, что в Минске справились с распространением коронавирусной инфекции COVID-19.
«Система, которая у нас есть, и та дисциплина и управляемость в здравоохранении помогали нам в таком густонаселённом и открытом городе преодолеть эти проблемы. Я с Натальей Ивановной (председатель Совета республики Наталья Кочанова. — RT) только что переговорил, как ситуация складывается на сегодняшнее утро. Я могу вас поздравить, что мы с этой бедой справились», — приводит БЕЛТА его слова.
Он подчеркнул, что самым главным было не допустить паники.
«Мы это с вами преодолели. И дай бог, чтобы дальше потихоньку. Нам надо потихонечку уйти от этой беды и не допустить повторной эпидемии. Это для нас очень важно», — сказал президент.