ԱՄՆ-ում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի 45 հազար նոր դեպք
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսային վարակի հայտնաբերված դեպքերի թիվն աճել է 45 հազարով, մահացել է ավելի քան 320 մարդ, վկայում է Ջոնս Հոփկինսի համալսարանը, որն ամփոփում է դաշնային և տեղական իշխանությունների, ինչպես նաև լրատվամիջոցների և այլ բաց աղբյուրների տվյալները:
Համալսարանի տվյալներով՝ վերջին 24 ժամվա ընթացքում ԱՄՆ-ում գրանցվել է վարակի 44 953 և մահվան 325 դեպք:
Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալներով՝ ԱՄՆ-ում ողջ ընթացքում վարակվել է 2 938 624 մարդ, մահացել է ավելի քան 130 հազարը:

В США выявили почти 45 тысяч новых случаев COVID-19
Количество случаев заражения коронавирусом нового типа в США увеличилось почти на 45 тысяч за последние сутки, скончались свыше 320 человек, сообщает университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.
По данным университета, за последние 24 часа медики в США выявили 44 953 случая заражения, скончались 325 пациентов с подтвержденным COVID-19.
Согласно информации университета Джонса Хопкинса, за все время в США зафиксировали 2 938 624 случая заражения коронавирусом и более 130 тысяч смертей. После заражения выздоровели более 924 тысяч человек.