ԲՀԿ քաղաքական խորհուրդը «կոչ է անում իշխանությանը՝ ձեռնպահ մնալ խուլիգանական արարքներից»
«ԲՀԿ քաղաքական խորհուրդը խստորեն դատապարտում է իշխանության կողմից ԲՀԿ նախագահի և կուսակցական գործիչների հանդեպ իրականացվող քաղաքական հետապնդման ու էժանագին մեթոդներով հաշվեհարդարի փորձերը:
Ակնհայտ է, որ ամենը սկսվեց Գագիկ Ծառուկյանի հունիսի 5-ի հայտնի ելույթից հետո, որտեղ նա մատնանշեց կառավարության ձախողումներն ու տապալումները՝ նշելով կոնկրետ ոլորտներ: Սոցիալ տնտեսական խայտառակ ցուցանիշներ, բանկային «գերության» մեջ գտնվող հարյուր հազարավոր քաղաքացիների վիճակ, փլուզման եզրին կանգնած տնտեսության ամբողջական ճյուղեր, գործազրկության ահռելի աճ, համավարակի դեմ պայքարի տապալում, ռազմավարական դաշնակիցների հետ հարաբերություններi աններելի լարվածություն:
Հենց այս խնդիրների բարձրաձայնումից և կառավարության կազմի 100 տոկոսի հրաժարականի պահանջից հետո իշխանությունների կողմից սանձազերծվեց քաղաքական հետապնդումների շարք Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության ներկայացուցիչների նկատմամբ:
Չունենալով քաղաքական հակափաստարկներ, իշխանությունն անցավ բարոյական բոլոր կարմիր գծերն ու այսօր բացահայտ ոտնահարում է մարդու իրավունքներն ու պատգամավորի, քաղաքացու անձնական կյանքի անձեռնմխելիության իրավունքը։
ԵԽ անդամ, միջազգային բազմաթիվ եվրոպական կառույցների անդամ Հայաստանում իշխանությունը կոպտորեն խոչընդոտում է իր մասնագիտական գործունեությունը կատարող պատգամավորների եւ քաղաքական գործիչների աշխատանքը՝ փորձելով լռեցնել՝ քաղաքական հաշվեհարդարներ տեսնելով, անձնական ձայնագրություններ հրապարակելով, ինչը օրենքի եւ միջազային բազմաթիվ կոնվենցիաների կոպտագույն խախտում է։
Մենք արձանագրում ենք, որ անկախ Հայաստանի պատմության մեջ երբեք չի եղել նման «խաղի կանոն» և քաղաքական ամենաբարդ հարաբերությունների դեպքում անգամ անձնական կյանքը, ընտանիքը, երեխաները եղել են անձեռմխելի թեմաներ։ Երկրի, քաղաքացու առջեւ այս դժվարին ժամանակներում ծառացած սոցիալական կարեւորագույն խնդիրները լուծելու փոխարեն իշխանությունն իր ամբողջ ռեսուրսն ու ֆեյք ինդուստրիան, որի վրա պետական հսկայական միջոցներ են ծախսվում, ուղղել է ԲՀԿ նախագահի եւ ԲՀԿ պատգամավորների հանդեպ անբարո քաղաքական հաշվեհարդարների կազմակերպմանը, որեւէ բարոյական արգելքի, այդ թվում՝ ընտանիք ու անձնական կյանք մտնելու բարոյական արգելքի առաջ չկանգնելով։
ԲՀԿ քաղաքական խորհուրդը կոչ է անում իշխանությանը՝ ձեռնպահ մնալ խուլիգանական արարքներից։ Իսկ միջազգային կառույցներին եւ իրապաշտպան կազմակերպություններին հորդորում ենք անարձագանք չթողնել ՀՀ պատգամավորների, քաղաքական գործիչների հանդեպ իշխանության կողմից սանձազերծված այս անբարո արշավը, քանզի իշխանության ընտրած այս ճանապարհը ամենակարճ ճանապարհն է դեպի բռնապետություն։
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը կոչ է անում բոլոր քաղաքական և հանրային շրջանակներին, քաղաքացիական հասարակությանը, գիտակից հասարակությանը. սա քաղաքական հայացքների խնդիր չէ, սա այլևս արժանապատվության և մարդու անձնական կյանքի անձեռնմխելիության խնդիրն է: Բարձրաձայնեք ձեր վրդովմունքը, միասին մերժենք անհատի և ընտանիքների վարկաբեկման ճղճիմ փորձերը»։

Политсовет партии «Процветающая Армения» призывает власти «воздержаться от хулиганских действий»
«Политсовет партии «Процветающая Армения» строго осуждает осуществляемые властями попытки политического преследования против председателя партии «Процветающая Армения» и партийных деятелей и  дешевые методы сведения счетов.
Очевидно, что все началось после известной речи Гагика Царукяна 5 июня, где он указал на провалы и упущения правительства, отметив конкретные сферы. Позорные социально-экономические показатели, положение сотен тысяч находящихся в банковском «плену» граждан, оказавшиеся на грани краха целые отрасли экономики, огромный рост безработицы, провал борьбы с эпидемией, непростительная напряженность в отношениях со стратегическими союзниками.
Именно после озвучивания этих проблем и требования отставки 100% состава правительства властями была начата серия политических преследований против представителей партии «Процветающая Армения».
Не имея политических контраргументов, власть перешла все моральные красные линии и сегодня открыто попирает права человека и право депутата, гражданина на неприкосновенность частной жизни.
В Армении, которая является членом Совета Европы, членом многих международных европейских организаций, власть грубо препятствует работе депутатов и политических деятелей, осуществляющих свою профессиональную деятельность, пытаясь заставить их замолчать путем политической вендетты, публикуя личные записи, что является грубейшим нарушением законов и многочисленных международных конвенций.
Мы констатируем, что в истории независимой Армении никогда не было подобных «правил игры» и личная жизнь, семья, дети были неприкосновенными темами даже в случае самых сложных политических отношений.
Вместо решения сложнейших социальных проблем, вставших перед страной и гражданами в этот трудный период, власть направила все свои ресурсы и индустрию фейков, на которую тратятся огромные государственные средства, на организацию аморальной политической вендетты в отношении лидера партии «Процветающая Армения» и депутатов партии – не останавливаясь ни перед каким моральным барьером вмешательства в личную жизнь и семью.
Политсовет партии «Процветающая Армения» призывает власти воздержаться от хулиганских действий. А международные структуры и правозащитные организации призываем не оставлять без ответа эту разнузданную властями эту аморальную кампанию против депутатов и политических деятелей Армении, поскольку избранный властями  путь – наикратчайший путь к диктатуре.
Партия «Процветающая Армения» призывает все политические и общественные круги, гражданское общество и сознательное население – это не вопрос политических взглядов, это уже вопрос достоинства и неприкосновенности частной жизни человека. Заявите о своем возмущении, отвергнем вместе малодушные попытки дискредитации отдельных людей и семьи», - говорится в заявлении.