Բրազիլիայի նախագահ Բոլսոնարուն հայտնել է իր մոտ կորոնավիրուսի ախտանիշների մասին
Բրազիլիայի նախագահ Ժայիր Բոլսոնարուն CNN Brasil-ին տված հարցազրույցում հաղորդել է իր մոտ կորոնավիրուսի ախտանշաների մասին, քաղաքական գործիչը չեղյալ է հայտարարել հանդիպումներն ու ընդունում է հիդրօքսիքլորին:
65-ամյա Բոլսոնարուի խոսքով՝ նրա ջերմաստիճանը բարձրացել է 38 աստիճանի, իսկ թթվածնի մակարդակը իջել է 96%, և, հետևաբար, նա ընդունում է հիդրօքսիքլորին  դեղամիջոց:
Հիվանդության ախտանշաների պատճառով նախագահի ընթացիկ շաբաթվա բոլոր հանդիպումները չեղյալ են հայտարարվել:
Քաղաքական գործչի խոսքով՝ երեքշաբթի սպասվում են SARS-CoV-2- ի համար նոր թեստի արդյունքները, ռենտգենն իր մոտ թոքերի հետ կապված խնդիրներ ցույց չի տվել:

Президент Бразилии Болсонару сообщил о симптомах коронавируса
Президент Бразилии Жаир Болсонару в интервью CNN Brasil сообщил о симптомах коронавируса, политик отменил встречи и принимает гидроксихлорохин.
По словам 65-летнего Болсонару, у него поднялась температура до 38 градусов, а уровень кислорода снизился до 96%, в связи с чем он принимает гидроксихлорохин (ранее ВОЗ остановила испытания этого препарата из-за его неэффективности в борьбе с COVID-19 - прим. ред.).
Из-за симптомов заболевания все встречи президента на текущую неделю отменены.
По словам политика, во вторник ожидаются результаты нового теста на коронавирус SARS-CoV-2, магнитно-резонансная томография не выявила у него проблем с легкими.